Zákaznická podpora:295562735info@arken.cz

Kovové úložné boxy Biohort – designová prémiovka

hodnoceni-boxy-biohort

Pokud hledáte robustní zahradní box v moderním designu a v prémiové kvalitě, tak jste na správném místě. V tomto článku se podíváme na ocelové zahradní úložné boxy od rakouské značky BiohortTyto kvalitní zahradní boxy jsou ideálním pomocníkem k uložení sedáků, lehátek, skládacích židlí, hraček i sportovního či kempingového vybavení na vaší zahradě nebo také v interiéru.

K nejoblíbenějším boxům Biohort patří FreizeitBox. Kvalita a velmi luxusní zpracování je prioritou boxů LoungeBox a nejblíže tomuto zpracování má produktová řada StyleBox. Dalo by se tedy říct, že úložný box od Biohortu si vybere každý.

 Varianty 

FreizetBoxy

FreizeitBox 100     101 x 46 cm, objem: 195 l

FreizeitBox 130     134 x 62 x 71 cm, objem: 460 l 

FreizeitBox 160     160 x 79 x 83 cm, objem: 830 l   

FreizeitBox 180     181 x 79 x 66 cm, objem: 800 l

FreizeitBox 200     201 x 79 x 83 cm, objem: 1050 l

Objem boxů Biohort se pohybuje od 195 l u 100cm verze až po 1 050 l u nejdelší 200 cm verze. Pokud potřebujete ještě větší objem, 200cm úložný box o objemu 1 400 l je nabízen pouze v rámci vyšší řady LoungeBox. Nespornou výhodou boxů Freizetbox je, že jsou všechny velikosti vyráběné ve všech barvách a tudíž nejste při výběru ničím limitování.

 

StyleBox 

StyleBox 140    140 x 60 x 71 cm, objem: 400 l

StyleBox 170     170 x 70 x 81 cm, objem: 685 l 

StyleBox 210     210 x 80 x 81 cm, objem: 990 l

 

Boxy Biohort LoungeBox jsou vyrobeny v několika velikostech, tak aby byly vhodné pro uložení vašich věcí na zahradě, terase nebo balkoně. 

LoungeBox 160     160 x 83,5 x 70 cm, objem: 850 l

LoungeBox 200     200 x 88,5 x 84 cm, objem: 1400 l

 

HighBoard

Víceúčelový voděodolný úložný box Biohort HighBoard prémiové kvality. HighBoard 160 má rozměry 160 x 118 x 70 cmHighBoard 200 má rozměry 200 x 127 x 84 cm a nabízíme je ve třech barevných provedeních. Box má dvoukřídlé dveře na pantech a otevírací horní víko.

 Design a barva 

Úložný box má samozřejmě primárně praktické využití, nicméně stává se také doplňkem vašeho interiéru nebo exteriéru. Aby si každý mohl přijít na své, je možné vybírat z 5 moderních neutrálních barev – ty budou skvěle vynikat jak v moderním, tak i původním designovém stylu domácností či zahrad.

Z prodejních dat patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější barvu tmavě šedá metalíza, kterou v žebříčku následuje odstín šedý křemenPokud již vlastníte nějaké zahradní vybavení od značky Biohort (kompostéry, zahradní domky aj.), při volbě barvy máte o to méně práce, poněvadž výrobkové řady mají shodné odstíny barev a vy se tak nemusíte obávat, že by se odstíny výrobků výrazně odlišovaly.

V rámci výrobkové řady Freizeit Box je vyráběn pouze jeden styl (prolis) boxu. Pokud byste uvítali více hladký a méně členitý povrch stěn, můžeme doporučit řadu Lounge Box.

 

 Doručení 

Úložný box je dodáván v rozloženém stavu ve velmi pevné krabici, a to buď standardní balíkovou službou (varianty 100 a 130), nebo paletovou přepravou (varianty 160, 180 a 200). Krabice je navíc vybavena rukojeťmi pro snadnou manipulaci. I přesto, že jsou krabice z velmi odolného kartonu, při přebírání balíku si určitě dejte pozor. Poškození krabice může signalizovat, že v průběhu přepravy došlo také k poničení či promáčknutí plechových dílů uvnitř krabice. V případě, že si tedy na vnějším obalu všimnete jakéhokoliv promáčknutí, roztržení nebo jiného poškození, nechte si od dopravce tuto skutečnost potvrdit,  výrazně to pak ulehčí případnou reklamaci poškození.

 Montáž 

Na rozdíl od plastových zahradních boxů, které jsou často sestaveny do pár minut bez potřeby nářadí, vás u boxů Biohort čeká trochu náročnější montáž, která je ovšem vykoupena kvalitou a odolností boxů. Na montáž, kterou vás provede přehledný obrázkový návod, si vyhraďte několik desítek minut. Pro usnadnění montáže si připravte také základní nářadí (šroubováky či klíče). Montáž zvládnete i sami, ale ve dvou lidech je montáž o poznání snazší a rychlejší.

Protože budete manipulovat s plechovými díly, doporučujeme také pracovní rukavice. Nemusíte se ovšem bát, všechny ostré hrany jsou na finálním produktu překryty ochrannými lištami, a tak při běžném používá boxu nehrozí žádné riziko zranění. Stejně tak jsou plastovými krytkami chráněny všechny přesahující šrouby, které se nachází v úložném prostoru.

 Zlepšováky 

O nadstandardní kvalitě svědčí vybavení boxu. Box je osazen dvoucestným cylindrickým zámkem a T-klikou na klíč (2 ks v balení), které zaručují bezpečí uchovaných věcí. Víko se komfortně otevírá za pomoci plynového pístu, který drží víko ve svislé poloze a vy tak můžete snadno manipulovat s obsahem boxu. Jako nevýhodu boxu shledáváme absenci pojízdných koleček, box je tedy potřeba při manipulaci přenášet.

Pokud si chcete box dovybavit, jednou z možností je například úložná síť Biohort o rozměrech 67 x 25 cm. Do úložných boxů o velikosti 180 a 200 se vejdou dokonce dvě síťky vedle sebe. Úložná síť je vhodná na uskladnění drobných či často používaných věcí.

 

 

 

 Materiál 

Již na první pohled je patrné kvalitní zpracování produktu. Konstrukci stěn boxu tvoří žárově pozinkovaný ocelový plech o síle 0,5 mm potažený polyamidovým vypalovacím lakem, šrouby a panty jsou pak z nerezové oceli. Vysoce kvalitní lak odolává mimo jiné vlivům slunce a nedochází tak k jeho blednutí. Box je odolný proti dešti a navíc má integrovanou ventilaci, která eliminuje tvorbu vlhkosti a tedy i plísní. Výše uvedené pak podtrhuje naprosto nadstandardní záruka 20 let proti korozi. 

Boxy Biohort jsou konstruovány jako bezúdržbové. Jedinou údržbu, kterou doporučujeme na boxu provádět, je 1x ročně promazat panty víka a zámek. V případě potřeby lze box snadno umýt. Díky vysoce kvalitnímu vypalovacímu laku můžete bez obav použít i vysokotlakou myčku.


Zahradní úložné boxy rakouského výrobce Biohort lze bez výhrad zařadit mezi prémiové produkty, čemuž ovšem odpovídá i cena. Nejmenší Freizeit Box 100 (195 l) lze pořídit za cenu necelých 8 tis. Kč, nejprodávanější Freizeit Box 180 (800 l) vás pak vyjde na necelých 16 tis. Kč.

Co se mi líbí
Použité materiály
Kvalita zpracování dílů
Plynová vzpěra a cylindrický zámek na klíč
Záruka 20 let proti korozi
Co se mi nelíbí
Absence koleček pro manipulaci
Vyšší cena