Zákaznická podpora:295562735info@arken.cz

Kamna s výměníkem AQUAFLAM 25, černá, základní regulace

Kód: FLHSF29-004
97 390 Kč / ks 80 488 Kč bez DPH
Skladem - dodání do 10 dnů
Můžeme doručit do:
7.8.2024
Možnosti doručení

Krbová kamna Aquaflam s výměníkem a výkonem 25 kW (21 kW do vody/4 kW do vzduchu) v černé barvě. Vytápěcí schopnost kamen činí až 600 m3. S externím přívodem vzduchu a základní elektronickou regulací. Síla plechu 4 a 6 mm. Včetně vychlazovací smyčky.

haas-vychlazena-smyckahaas-privod-vzduchu 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Krbová kamna AQUAFLAM 25  s výměníkem, jmenovitým výkonem 25 kW v černé barvě, mají mnoho nadstandardních doplňků. Inovativní prvky směřují především ke zlepšení obsluhy krbových kamen. Kamna spojují tradiční obdélníkový tvar a moderní design s decentně zaoblenými hranami, proto najdou své uplatnění v novostavbách i stávající zástavbě.
 
Kamna AQUAFLAM s výměníkem se vyrábí ve čtyřech barevných variantách - sametově hnědé, krémové, šedé a černé a ve čtyřech výkonnostních třídách - 7 kW, 12 kW, 17 kW a 25 kW. Máte tak možnost zvolit si kombinaci barvy a výkonu podle vaší potřeby. Materiál na výrobu kamen je kvalitní ocelový plech 4 a 6 mm a je pečlivě vybírán tak, aby dosahoval nejvyšší kvality.
 
 Bezpečnost na prvním místě 
 
Pro bezpečnost zákazníka jsou krbová kamna vybavena standardně vychlazovací smyčkou a stále otevřeným terciárním vzduchem, který zabraňuje hromadění plynů ve spalovací komoře. Základní elektronická a automatická regulace navíc zavírá přívod vzduchu při přetopení. To znamená, že například jestliže dojde ve vašem domě k výpadku elektrického proudu, hrozí, že dojde k přetopení. Tomu zabrání právě vychlazovací smyčka. Krbová kamna AQUAFLAM dosáhla na nejpřísnější evropské normy jako jsou BImSchV – Stufe 2, 15a B-VG, DINplus, Flamme Verte.
 
 Přednosti 
 • Ovládání externího přívodu vzduchu - 120 mm
 • Sekundární spalování / terciární přívod vzduchu
 • Dvojitý oplach skla předehřátým sekundárním vzduchem
 • 3 bezpečnostní prvky
 • Přípojky vody na obou stranách
 • Bez šamotová technologie  - díky absenci šamotové vyzdívky dochází k plošnější předávce tepla do výměníku a zvýšení efektivity ohřevu vody. 

 Stavíte nový nízkoenergetický dům? Rekonstruujete a zvyšujete podíl izolace pro váš byt? 

V tom případě jsou pro vás tato kamna s externím přívodem vzduchu ideální volbou! Díky možnosti přívodu vzduchu z venkovních prostor nedochází ke spalování již ohřátého vzduchu z místnosti a efektivita spalování opět roste. Zároveň vám kamna nebudou brát drahocenný vzduch v místnosti a vy tím pádem nebudete muset tak často větrat.
Teplovodní kamna Aquaflam 12

 Základní elektronická regulace hoření 

Řídící elektronika jednoduchého ovládání klapky je určena k přímému řízení polohy klapky ovládající přívod vzduchu do spalovacího prostoru teplovodních kamen (poloha potenciometru se převádí na polohu klapky). Základní elektronická regulace je vybavena snímačem teploty, kdy při zvýšení teploty vody ve výměníku dojde k omezení přívodu spalovacího vzduchu a tím se zamezí přehřátí výměníku.

 Hlavní přínos 

 • Jednoduché ovládání přímo na krbové vložce
 • Bez připojování do elektrické sítě (baterie v balení)
 • Bezpečnostní čidlo, které zavírá klapku při přetopení
 • Vše je napájeno bateriemi s dlouhou dobou životnosti
 • Možnost objednat adaptér do el. sítě
 • Zvukový hlásič přetopení

Nedílnou součástí kamen je návod a technická dokumentace k produktu, kterou naleznete v souvisejících souborech.

 Jak na připojení krbových kamen ke komínu 

Krbová kamna napojíte ke komínu s pomocí kouřovodů. Nejčastěji pro spojení použijete kouřové koleno či kouřovou rouru. Pokud se průměry vývodu z kamen a vstupu do komína liší, použijete rovněž kouřovou, případně komínovou redukci. Kouřové redukce využijete pro regulaci průměru na kamnech, komínovou redukci pak pro regulaci v místě připojení na komín. Průměr kouřovodu by se ve směru toku spalin neměl nikdy zužovat.

Pro samotné napojení kouřovodu ke komínu použijete zděř, případně přechodku do komína. Místo vstupu pak můžete překrýt růžicí.

Níže můžete vybírat z kouřovodů, které můžete použít k připojení tohoto modelu kamen:

O tom, jak postupovat při připojování kamen ke kouřovodu, se můžete dočíst v našem návodu.

 Další vhodné příslušenství 

Kromě kouřovodů, bez kterých se žádné topení v krbových kamnech neobejde, můžete vybírat z řady dalšího příslušenství, které vám provoz kamen zpříjemní a zjednoduší. Krbové nářadí, krbové zásobníky či krbové koše jsou kromě svého praktického využití i pěkným dekorativním doplňkem.

Pro rozdělání ohně v kamnech můžete využít nabídky zápalek či dalších přírodních podpalovačů. K následnému rozhánění teplého vzduchu po místnosti můžete použít krbové větráky a ventilátoryNedílnou součástí topení v kamnech je i jejich pravidelné čistění pomocí krbových kartáčů či vysavače na popel.

 Jak vám kamna doručíme 

Produkt vám doručíme paletovou přepravou (Geis, PPL, Toprans či Česká pošta) a bude zabalen tak, aby při přepravě nedošlo k jeho poškození. Zásilka vám bude doručena za první uzamykatelné dveře. I tak při převzetí věnujte zvýšenou pozornost kontrole možného vnějšího poškození obalu. Pokud se domníváte, že jsou kamna poškozena, zásilku nepřebírejte.

Pokud spolu s krbovými kamny objednáváte i příslušenství (nejčastěji kouřovody) či kterékoliv další zboží z naší nabídky, doručíme vám jej vzhledem k možné neforemnosti celé zásilky dodatečnou balíkovou přepravou. Za tento případný balík není účtováno žádné další přepravné.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krbová kamna s teplovodním výměníkem
Záruka: 5 let
Typ kamen: Kamna s výměníkem
Barva: černá
Šířka: 90 cm
Výška: 141 cm
Hloubka: 58 cm
? Parametr pro filtrování: Šířka: 90 - 99 cm
? Parametr pro filtrování: Výška: 140 - 149 cm
? Parametr pro filtrování: Hloubka: 50 - 59 cm
? Celkový jmenovitý výkon: 25 kW
? Celkový výkon (skupina): nad 18 kW (výměník)
? Jmenovitý výkon do prostoru: 4 kW
Výměník: Ano
? Maximální výkon do topné soustavy (výměník): 23 kW
? Jmenovitý výkon do topné soustavy (výměník): 21 kW
? Rozsah výkonů výměníku: 19 - 23 kW
? Vytápěcí schopnost (orientační): 420 - 600 m3
? Kouřovod - vývod: horní
Kouřovod - průměr: 180 mm
Palivo: dřevěné brikety, kusové dřevo
Spotřeba paliva: 7,46 kg/h
? Externí přívod vzduchu: Ano
? Terciární spalování: Ano
Účinnost: 78 %
Materiál: ocelový plech 4 a 6 mm
Maximální délka polena: 55 cm
Třída energetické účinnosti: A
Rozměry topeniště (Š x H x V): 600 x 340 x 415 mm
Vychlazovací smyčka: Ano
Elektronická regulace: Ano
Emise CO (při 13% O2): 0.1
Komínová klapka: Ano
Maximální provozní tlak: 2,5 bar
Norma: EN 13240, BlmSchV - Stufe 2, Ekodesign
Objem tepelného výměníku: 36 l
Oplach skla: Ano
Provozní tah: 12 Pa
Průměr externího přívodu vzduchu: 120 mm
Průměrná teplota spalin: 278 °C
Přepravní rozměry (paleta): 1050 x 820 mm
Přikládání: přední
Rozměr skla (Š x V): 540 x 410 mm
Zákon 201/2012 Sb. od 2018: Ano
Plášť kamen: ocelový plech

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Cílem společnosti AQUAFLAM, která nabízí kamna s výměníkem je vytvářet takové produktové portfolio, které svou kvalitou, cenou a komplexností uspokojí jak profesionály působící v tomto oboru, tak i naše koncové zákazníky. HS Flamingo je silná a moderní společnost která díky zkušenostem a postavení na českém trhu nabízí mnoho nadstandardních služeb jak pro velkoobchodní odběratele, tak svým koncovým zákazníkům.

 Krbová kamna a krbové vložky Aquaflam :: Eshop Šimeček

Společnost HS Flamingo s.r.o. je českým výrobcem vysoce kvalitních krbových kamen, kachlových kamen a krbových vložek. Distribuce je vedena přes čtyři hlavní prodejní značky Flamingo, Aquaflam, Flamingo DeluxeMasterflamme.