Zákaznická podpora:295562735info@arken.cz

Krbová kamna LIVORNO antracit, pískovec

Kód: HS0427515171000
34 990 Kč –10 %
Krbová kamna LIVORNO antracit, pískovec
34 990 Kč –10 % 31 200 Kč / ks 25 785 Kč bez DPH
Skladem (6 ks)
Možnosti doručení

Kamna Haas+Sohn LIVORNO s výkonem 7 kW v antracitové barvě s pískovcovým obkladem. Horní vývod kouřovodu průměr 150 cm, vytápěcí schopnost až 140 m3.  

doprava-zdarma-kamna

Detailní informace

Detailní popis produktu

Krbová kamna Haas+Sohn LIVORNO  v antracitovém provedení s obkladem z přírodního pískovce s typickou originální kresbou najdou své uplatnění v novostavbách i stávající zástavbě. Díky jejich světlému designu se hodí i do menších prostor, které příjemně prosvětlí. Kamna spojují tradiční obdélníkový tvar a moderní design, který zapadne do každého interiéru.

Kamna VAASA plus III vás uchvátí vás svým luxusním provedením a speciálním velkoplošným sklem, které je schopno odolávat teplotám až 800 °C a které zaručuje nádherný zážitek z pohledu na plápolající oheň. V pícce nad dvířky udrží krbová kamna VAASA v teple třeba šálek čaje. Pod prosklenou částí kamen najdete prostorný box určený pro skladování dřeva, či dřevěných briket.

 Přednosti kamen 

  • jednoduchý styl
  • nenáročná obsluha a údržba
  • vysoké výkony a nízké emise
  • dlouhodobě prověřená kvalita

 Bezpečnost na prvním místě 

Jestliže dojde ve vašem domě k výpadku elektrického proudu, přestane fungovat oběhové čerpadlo a hrozí, že dojde k přetopení výměníku. Tato nepříjemnost se dá ale jednoduše vyřešit zakoupením vychlazovací smyčky, která v případě takovéto nehody slouží jako pojistka, jenž zabrání přetopení výměníku. Kamna jsou na její dodatečnou montáž přizpůsobena. Nutnost vybavení kamen vychlazovací smyčkou musí vždy určit projektant teplovodní soustavy.

Nedílnou součástí kamen je technická dokumentace k produktu, kterou naleznete v souvisejících souborech.

Nenašli jste v popisku nebo parametrech vše potřebné, nebo se chcete před výběrem pro jistotu ještě poradit? Neváhejte nám zavolat na 295 562 735 nebo nám zašlete email na info@arken.cz. Rádi vám poradíme a zodpovíme vaše dotazy.

 Připojení krbových kamen ke komínu 

Kamna se ke komínu připojují pomocí kouřovodů.  Pro výběr vhodných dílů je třeba znát umístění hrdla kouřovodu na kamnech a umístění vstupu do komínu v místnosti. Od těchto údajů se odvíjí, jaké díly a v jakých délkách použijete. Nejčastěji používanými díly jsou kouřové roury a kolena. V případě, že průměr hrdla na kamnech neodpovídá průměru vstupu do komína, můžete použít redukce. Kouřové redukce využijete pro regulací průměru na kamnech, komínovou redukci pak pro regulaci v místě připojení na komín. Dbejte na to, aby se průměr kouřovodu ve směru toku spalin nezužoval.

Vhodnými díly pro zakončení kouřovodu a jejich připojení na komín jsou zděř nebo přechodku do komína. Místo připojení kouřovodu do komína pak z estetických důvodů můžete zakrýt růžicí. Pro správnou funkci kouřovodu je nutné spalinový tok průběžně čistit, a to pomocí rourových kartáčů.

 Rychlý výběr kouřovodů pro tato kamna (Ø 150 mm) 

popis-obrazek-kamna

Kompletní nabídka kouřovodů

 Příslušenství, které se hodí 

Kromě kouřovodů, jež jsou pro připojení kamen nezbytné, existuje celá řada příslušenství, které vám topení, údržbu a posezení u kamen zpříjemní. Jak už název napovídá, vysavače studeného popela využijete pro odsátí a vyčistění kamen od popela. Kroky při zatápění si ušetříte, pokud si dřevo k přikládání uskladníte hned vedle kamen v krbovém zásobníku nebo krbovém koši. Během samotného přikládání jistě použijete krbové nářadí.

prislusenstvi-kamna

Kompletní nabídka krbového příslušenství

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Krbová kamna podle značek
Záruka: 24 měsíců
Typ kamen: Krbová kamna
Produktová řada: Livorno
Barva: antracit, pískovec
Šířka: 55 cm
Výška: 103 cm
Hloubka: 44 cm
? Parametr pro filtrování: Šířka: 50 - 59 cm
? Parametr pro filtrování: Výška: 100 - 109 cm
? Parametr pro filtrování: Hloubka: 40 - 49 cm
? Celkový výkon (skupina): 5 - 7 kW, 7 - 12 kW
? Maximální výkon do prostoru: 7,5 kW
? Jmenovitý výkon do prostoru: 7 kW
? Rozsah výkonů do prostoru: 3,5 - 7 kW
Výměník: Ne
? Vytápěcí schopnost (orientační): 90 - 140 m3
? Vytápěcí schopnost (při ideálních podmínkách): 140 m3
? Kouřovod - vývod: horní
Kouřovod - průměr: 150 mm
Palivo: ekobrikety, kusové dřevo
Spotřeba paliva: 1,1-2,5 kg
? Externí přívod vzduchu: Ne
Účinnost: 0,8
Minimální tah komína: 12 Pa
Hmotnost: 135 kg
Plášť kamen: ocelový plech, pískovec

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Firma HAAS+SOHN Rukov, s.r.o. vznikla v roce 1995 spojením bývalé tradiční rumburské firmy Rukov s rakouskou společností Reischl GmbH. Filozofií společnosti je vyrábět kvalitní výrobky za příznivou cenu a především spokojenost zákazníků. To se odráží v designových řešení krbových kamen, jež jsou hřejivým doplňkem nejen moderně zařízených domácností, rekreačních chalup, ale také tradičně pojatých interiérů. 

Kamna Haas+Sohn se vyznačují vysokou účinností přes 80%, poskytují tak vytápění při malé spotřebě paliva. Takto vysoké hodnoty je docíleno především způsobem terciárního spalování, který se stává běžnou součástí u všech nových modelů. Vedle toho všechna kamna splňují evropskou normu EN 13 240 nebo EN 13 229. Většina kamen pak splňuje dokonce i nejpřísnější evropskou emisní normu dle BVG §15A.

Kamna Haas+Sohn v naší nabídce: