Zákaznická podpora:295562735info@arken.cz

Krbová kamna ARKTIC černá

Kód: HS0470315000000
30 360 Kč / ks 25 091 Kč bez DPH
Skladem (4 ks)
Možnosti doručení

Kamna Haas+Sohn ARKTIC s výkonem 12 kW v černé barvě a retro stylu.

40617625_321927088556316_5970596254789402624_n

Detailní informace

Detailní popis produktu

Krbová kamna Haas+Sohn ARKTIC v černém provedení a retro stylu se skvěle hodí třeba na horskou chatu, ale najdou své uplatnění v novostavbách i stávající zástavbě. Kamna s klasickým designem a stylovými nožičkami připomínají stará litinová kamna z babiččiny chalupy.

 Přednosti 

  • jednoduchý styl
  • nenáročná obsluha a údržba
  • vysoké výkony a nízké emise
  • dlouhodobě prověřená kvalita 

Kamna ARKTIC vás zaujmou svým retro provedením a velkými skleněnými dvířky ze speciální sklo-keramické hmoty s vysokou tepelnou odolností, které zaručují nádherný zážitek z pohledu na plápolající oheň. Další výhodou je možnost bočního přikládání. A i přes své malé rozměry do nich můžete přikládat až půlmetrová polena.

 Efektivní spalování 

Tato kamna jsou vysoce efektivní také díky možnosti terciárního spalování, kdy dochází k procesu zužitkování zbytkových hořlavých plynů, které by běžně odcházely se zplodinami komínem. Díky této funkci tak dochází ke zvýšení účinnosti spalování a tím i nižší spotřebě dřeva.

 Nedílnou součástí kamen je technická dokumentace k produktu, kterou naleznete v souvisejících souborech.

 Jak na připojení krbových kamen ke komínu 

Krbová kamna napojíte ke komínu s pomocí kouřovodů. Nejčastěji pro spojení použijete kouřové koleno či kouřovou rouru. Pokud se průměry vývodu z kamen a vstupu do komína liší, použijete rovněž kouřovou, případně komínovou redukci. Kouřové redukce využijete pro regulaci průměru na kamnech, komínovou redukci pak pro regulaci v místě připojení na komín. Průměr kouřovodu by se ve směru toku spalin neměl nikdy zužovat.

Pro samotné napojení kouřovodu ke komínu použijete zděř, případně přechodku do komína. Místo vstupu pak můžete překrýt růžicí.

Níže můžete vybírat z kouřovodů, které můžete použít k připojení tohoto modelu kamen:

O tom, jak postupovat při připojování kamen ke kouřovodu, se můžete dočíst v našem návodu.

 Další vhodné příslušenství 

Kromě kouřovodů, bez kterých se žádné topení v krbových kamnech neobejde, můžete vybírat z řady dalšího příslušenství, které vám provoz kamen zpříjemní a zjednoduší. Krbové nářadí, krbové zásobníky či krbové koše jsou kromě svého praktického využití i pěkným dekorativním doplňkem.

Pro rozdělání ohně v kamnech můžete využít nabídky zápalek či dalších přírodních podpalovačů. K následnému rozhánění teplého vzduchu po místnosti můžete použít krbové větráky a ventilátoryNedílnou součástí topení v kamnech je i jejich pravidelné čistění pomocí krbových kartáčů či vysavače na popel.

 Jak vám kamna doručíme 

Produkt vám doručíme paletovou přepravou (Geis, PPL, Toprans či Česká pošta) a bude zabalen tak, aby při přepravě nedošlo k jeho poškození. Zásilka vám bude doručena za první uzamykatelné dveře. I tak při převzetí věnujte zvýšenou pozornost kontrole možného vnějšího poškození obalu. Pokud se domníváte, že jsou kamna poškozena, zásilku nepřebírejte.

Pokud spolu s krbovými kamny objednáváte i příslušenství (nejčastěji kouřovody) či kterékoliv další zboží z naší nabídky, doručíme vám jej vzhledem k možné neforemnosti celé zásilky dodatečnou balíkovou přepravou. Za tento případný balík není účtováno žádné další přepravné.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krbová kamna podle značek
Záruka: 24 měsíců
Typ kamen: Krbová kamna
Produktová řada: Arktic
Barva: černá
Šířka: 67 cm
Výška: 80 cm
Hloubka: 37 cm
? Parametr pro filtrování: Šířka: 60 - 69 cm
? Parametr pro filtrování: Výška: 80 - 89 cm
? Parametr pro filtrování: Hloubka: 30 - 39 cm
? Celkový výkon (skupina): 7 - 12 kW, 12 - 18 kW
? Maximální výkon do prostoru: 12,1 kW
? Jmenovitý výkon do prostoru: 12 kW
? Rozsah výkonů do prostoru: 2,0 - 12,0 kW
Výměník: Ne
? Vytápěcí schopnost (orientační): 55 - 220 m3
? Vytápěcí schopnost (při ideálních podmínkách): 220 m3
? Kouřovod - vývod: horní
Kouřovod - průměr: 150 mm
Palivo: ekobrikety, kusové dřevo
Spotřeba paliva: 0,8-3,1 kg
? Externí přívod vzduchu: Ne
? Terciární spalování: Ano
Minimální tah komína: 12 Pa
Hmotnost: 92 kg
Plášť kamen: ocelový plech
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 29.12.2020
+ Dobré

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Firma HAAS+SOHN Rukov, s.r.o. vznikla v roce 1995 spojením bývalé tradiční rumburské firmy Rukov s rakouskou společností Reischl GmbH. Filozofií společnosti je vyrábět kvalitní výrobky za příznivou cenu a především spokojenost zákazníků. To se odráží v designových řešení krbových kamen, jež jsou hřejivým doplňkem nejen moderně zařízených domácností, rekreačních chalup, ale také tradičně pojatých interiérů. 

Kamna Haas+Sohn v naší nabídce: