Zákaznická podpora:295562735info@arken.cz

Sporák na tuhá paliva PRITY 2P50, levá

Kód: HO957
12 556 Kč / ks 10 377 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)
Možnosti doručení

Velký sporák do kuchyně na tuhá paliva PRITY 2P50 s max. výkonem 16 kW s proskleným topeništěm, pečící troubou a s praktickým prostorem pro skladování dřeva. Vývod kouřovodu - horní - levý. Je schopen vytopit prostor o objemu 200 - 240 m3.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sporáky na tuhá paliva jsou tu pro všechny ty, kteří nechtějí či nemohou vařit na plynovém nebo indukčním sporáku. Jednoduše zatopíte a začnete vařit. Kuchyňský sporák Prity 2P50 má vlevo umístěnou prosklenou plnohodnotnou pečící troubu s teploměrem. V horní části  jsou  dvě varné litinové plotýnky velikosti 40×27 cm. Ve spodní části kamen najdete praktický prostor pro skladování dřeva.

Kamna jsou vyrobena z kvalitního ocelového plechu o síle 2 mm. Horní deska pak z ocelového plechu o síle 3-4 mm. Jsou lakována speciálním žáruvzdorným lakem, který odolává vysokým teplotám. Kličky a regulátory jsou vyrobeny z mosazi nebo jsou poniklované.

Průměr kouřovodu je 130 cm. Vývod kouřovodu je horní a na výstupu ze sporáku je přidána kouřová klapka pro regulaci spalin. Vnitřek topeniště je vyložen šamotem o síle 30 mm a vybaven litinovým roštem. Primární vzduchovou klapkou umístěnou na dvířkách popelníku, ovládáte přívod vzduchu do kamen, sekundární vzduch oplachuje sklo a nelze ho regulovat. 

 

Vytápěcí schopnost

U kamen a krbů výrobci udávají vytápěcí schopnost. Tento údaj je potřeba chápat jako orientační, protože vytápěcí schopnost je závislá na energetické náročnosti nemovitosti. Na nemovitost s vyššími tepelnými nároky (samostatně stojící dům, chladnější oblast, slabší zdivo, starší okna) počítejme s potřebou 3 kW na 50 m3, v opačném případě stačí 1 kW na 20 m3.

Nedílnou součástí kamen je návod a technická dokumentace k produktu, které naleznete v souvisejících souborech.

 Jak na připojení sporáku ke komínu 

Tento sporák napojíte ke komínu s pomocí kouřovodů. Nejčastěji pro spojení použijete kouřové koleno či kouřovou rouru. Pokud se průměry vývodu z kamen a vstupu do komína liší, použijete rovněž kouřovou, případně komínovou redukci. Kouřové redukce využijete pro regulaci průměru na kamnech, komínovou redukci pak pro regulaci v místě připojení na komín. Průměr kouřovodu by se ve směru toku spalin neměl nikdy zužovat.

Pro samotné napojení kouřovodu ke komínu použijete zděř, případně přechodku do komína. Místo vstupu pak můžete překrýt růžicí.

Níže můžete vybírat z kouřovodů, které můžete použít k připojení tohoto sporáku:

O tom, jak postupovat při připojování kamen ke kouřovodu, se můžete dočíst v našem návodu.

 Další vhodné příslušenství 

Kromě kouřovodů, bez kterých se žádné topení v krbových kamnech neobejde, můžete vybírat z řady dalšího příslušenství, které vám provoz kamen zpříjemní a zjednoduší. Krbové nářadí, krbové zásobníky či krbové koše jsou kromě svého praktického využití i pěkným dekorativním doplňkem.

Pro rozdělání ohně v kamnech můžete využít nabídky zápalek či dalších přírodních podpalovačů. K následnému rozhánění teplého vzduchu po místnosti můžete použít krbové větráky a ventilátoryNedílnou součástí topení v kamnech je i jejich pravidelné čistění pomocí krbových kartáčů či vysavače na popel.

 Jak vám sporák doručíme 

Produkt vám doručíme paletovou přepravou (Geis, PPL, Toprans či Česká pošta) a bude zabalen tak, aby při přepravě nedošlo k jeho poškození. Zásilka vám bude doručena za první uzamykatelné dveře. I tak při převzetí věnujte zvýšenou pozornost kontrole možného vnějšího poškození obalu. Pokud se domníváte, že jsou kamna poškozena, zásilku nepřebírejte.

Pokud spolu s krbovými kamny objednáváte i příslušenství (nejčastěji kouřovody) či kterékoliv další zboží z naší nabídky, doručíme vám jej vzhledem k možné neforemnosti celé zásilky dodatečnou balíkovou přepravou. Za tento případný balík není účtováno žádné další přepravné.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sporáky na tuhá paliva
Záruka: 24 měsíců
Typ kamen: Sporák bez výměníku
Produktová řada: 2P50
Šířka: 99 cm
Výška: 80 cm
Hloubka: 60 cm
? Parametr pro filtrování: Šířka: 90 - 99 cm
? Parametr pro filtrování: Výška: 80 - 89 cm
? Parametr pro filtrování: Hloubka: 60 - 69 cm
? Celkový výkon (skupina): 12 - 18 kW
? Jmenovitý výkon do prostoru: 16 kW
Výměník: Ne
? Vytápěcí schopnost (orientační): 192 - 240 m3
? Vytápěcí schopnost (při ideálních podmínkách): 240 m3
? Kouřovod - vývod: horní - levý
Kouřovod - průměr: 130 mm
Palivo: dřevěné brikety, kusové dřevo
? Emisní třída: 4
? Externí přívod vzduchu: Ne
Účinnost: 0,75
Maximální délka polena: 47 cm
Rozměry trouby (Š x H x V): 50 x 52 x 22 cm
Rozměry topeniště (Š x H x V): 22 x 49 x 30 cm
CPV: Ne
Umístění trouby: vlevo
Hmotnost: 116 kg
Plášť kamen: ocelový plech
5
2x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
4
P Avatar autora | 15.3.2023
Po roce a půl provozu: v troubě se prohnul spodní plech a přisávalo to falešnej vzduch do komína, ulomil se jeden svár na liště co drží tál (šroubek a zavitník to spravil). Teploměr v troubě je jen informativní na telotu je potřeba dávat pozór aby jste jídlo nepřipálil. Velká výhoda je docela hluboké topeniště a jednoduchost obsluhy . Celková spokojenost.
5
JM Avatar autora | 5.11.2021
Je mi lito, ale zatim nemohu nic hodnotit, kamna nejsou jeste v provozu.
5
ML Avatar autora | 3.12.2020
Jsme velice spokojeni. Objednané zboží nám přišlo v naprostém pořádku a včas. Kamna velmi dobře topí i pečou. Děkujeme za kladné vyřízení naší objednávky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

PRITY 95 s.r.o. je bulharská společnost založená v roce 1995, která se specializuje na výrobu krbových kamen a vložek a sporáků či kotlů na tuhá paliva. Mezi hlavní výhody produktů Prity patří vysoký výkon dodávaných výrobků za velmi nízké ceny. Všechny produkty značky Prity jsou označeny emisní třídou 4, jejich provoz i prodej je tedy bez omezení možný i po roce 2022.

Kamna Prity v našem sortimentu:

Další produkty v naší nabídce:

  • Sporáky na tuhá paliva - velmi oblíbené modely Prity 1P34 a další
  • Kotle - modely na tuhá paliva i pelety určené k připojení na teplovodní soustavu
  • Krbové vložky - teplovodní i teplovzdušné krbové vložky