Zákaznická podpora:295562735info@arken.cz

Zahradní travní traktory

Zahradní traktory jsou v poslední době velmi oblíbené a to díky jejich všestrannému využití. Zahradní traktor vybírejte dle velikosti sečené plochy, velikosti sběrného koše a šířce záběru. 

Díky bohatému příslušenství se z traktůrku na sečení travního porostu stává univerzální pomocník pro práci na zahradě a v okolí domu. Při připojení tažného vozíku ho využijete pro přepravu různých materiálů, při připojení sněhové radlice se snadno poperete s odklízením sněhu.

#ShowMore#

Velikost sečené plochy

Obecně se dá říct, že zahradní traktor se vyplatí při velikosti sečené plochy od 1000 m2. Pro menší plochy si vystačíte s kvalitní rotační sekačkou. 

Velikost sběrného koše

Pokud plánujete sběr posečeného porostu do sběrného koše, zvolte vhodnou velikost a to hlavně dle velikosti sečené plochy. Čím větší koš, tím méně často ho budete muset vysypávat. Ideální objem sběrného koše je 200 litrů. Většina traktorů naplnění koše signalizuje světýlkem nebo zvukem. 

Šířka záběru nože

Právě šířka záběru nože je největší výhodou travních traktorů. Posečení travní plochy tak probíhá mnohem rychleji než při sekání běžnou sekačkou. Šířka záběru bývá v rozmezí 60 - 120 cm.