Kachlová kamna FLAMINGO BALI, kachle bílá

Kód: FLHSF44-001
55 790 Kč / ks 46 107 Kč bez DPH
Skladem - dodání do 5 dnů (9 ks)
Můžeme doručit do:
9.10.2023
Možnosti doručení

Teplovzdušná kachlová kamna Bali s výkonem 9 kW s obkladem v bílé barvě. Vytápěcí schopnost kamen činí až 240 m3, horní vývod kouřovodu. S externím přívodem vzduchu. Síla plechu 3 a 5 mm. 

haas-privod-vzduchu

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kachlová kamna FLAMINGO ® BALI s jmenovitým výkonem 9 kW a kachlovým obkladem v bílé barvě, mají mnoho nadstandardních doplňků. Inovativní prvky směřují především ke zlepšení obsluhy krbových kamen. Kamna spojují nadčasový design s tradičním kachlovým obložením, který zapadne do každého interiéru a splňující nároky i těch nejnáročnějších zákazníků.
 
Kamna FLAMINGO Bali se vyrábí ve šesti barevných provedeních. V barvě kachlů hnědé, bílé, krémové, modré, bordo a zelené. Spalovací komora je vyrobená ze silného ocelového plechu 3 a 5 mm a pro dokonalejší spalování je vysázena pravým šamotem. Klasické, ručně vyráběné kachle zajistí vysokou akumulační schopnost kamen. Design kachlí byl speciálně vykreslen designéry firmy Flamingo a nese název "zpovědnice". 
 
Bezpečnost na prvním místě
 
U kamen řady Flamingo je systém spalování na nejvyšší úrovni a zajišťuje centrální přísun vzduchu z exteriéru, který zajišťuje bezpečnost před výbuchem plynných částí pomocí plynulého přisávání čerstvého vzduchu. Inovativní prvek zajišťuje vysokou účinnost, snížení spotřeby paliva až o 40 % a zejména šetrnost k životnímu prostředíKrbová kamna Flamingo dosáhla na nejpřísnější evropské normy jako jsou BImSchV – Stufe 2, EN 13240, Ekodesign.
 
Přednosti
  • Ovládání externího přívodu vzduchu - 100 mm
  • Sekundární spalování / terciární přívod vzduchu
  • Dvojitý oplach skla předehřátým sekundárním vzduchem
  • Šamotová vyzdívka zajišťuje vysoké teploty ve spalovací komoře
  • Obložena pravými, ručně vyráběnými kachlemi
  • Vysoce efektivní a ekologicky šetrná

Stavíte nový nízkoenergetický dům? Rekonstruujete a zvyšujete podíl izolace pro váš byt?

V tom případě jsou pro vás tato kamna s možností napojení na externí přívod vzduchu ideální volbou! Díky možnosti přívodu vzduchu z venkovních prostor nedochází ke spalování již ohřátého vzduchu z místnosti a efektivita spalování opět roste. Zároveň vám kamna nebudou brát drahocenný vzduch v místnosti a vy tím pádem nebudete muset tak často větrat.

kachlová kamna BALI

Efektivní spalování

Hlavní předností je sekundární spalování, které pomocí terciárního přívodu vzduchu zajišťuje vysokou účinnost spalování,  kdy dochází k procesu zužitkování zbytkových hořlavých plynů, které by běžně odcházely se zplodinami komínem. Celý spalovací proces je ovládán dvěma táhly, kdy první slouží k regulaci primárního vzduchu, který je zapotřebí k zatopení a rozhoření dřeva. Druhé táhlo slouží k podpoře sekundárního spalování. Jeho otevřením dochází k přísunu předehřátého vzduchu do horní části spalovací komory. Tento vzduch se používá k úspornému a co nejefektivnějšímu průběhu hoření dřeva. Tímto je zajištěna vysoká účinnost a krásné hoření včetně čistého skla.

Balení

Balení kachlových kamen je rozděleno na krbová kamna a kachle. Zákazník si tedy kachle nasazuje sám po rozbalení kamen u sebe doma. Nedílnou součástí kamen je technická dokumentace a návod krok po kroku, který naleznete v zásilce nebo si jej můžete stáhnout v souvisejících souborech.

 Jak na připojení krbových kamen ke komínu 

Krbová kamna napojíte ke komínu s pomocí kouřovodů. Nejčastěji pro spojení použijete kouřové koleno či kouřovou rouru. Pokud se průměry vývodu z kamen a vstupu do komína liší, použijete rovněž kouřovou, případně komínovou redukci. Kouřové redukce využijete pro regulaci průměru na kamnech, komínovou redukci pak pro regulaci v místě připojení na komín. Průměr kouřovodu by se ve směru toku spalin neměl nikdy zužovat.

Pro samotné napojení kouřovodu ke komínu použijete zděř, případně přechodku do komína. Místo vstupu pak můžete překrýt růžicí.

Níže můžete vybírat z kouřovodů, které můžete použít k připojení tohoto modelu kamen:

O tom, jak postupovat při připojování kamen ke kouřovodu, se můžete dočíst v našem návodu.

 Další vhodné příslušenství 

Kromě kouřovodů, bez kterých se žádné topení v krbových kamnech neobejde, můžete vybírat z řady dalšího příslušenství, které vám provoz kamen zpříjemní a zjednoduší. Krbové nářadí, krbové zásobníky či krbové koše jsou kromě svého praktického využití i pěkným dekorativním doplňkem.

Pro rozdělání ohně v kamnech můžete využít nabídky zápalek či dalších přírodních podpalovačů. K následnému rozhánění teplého vzduchu po místnosti můžete použít krbové větráky a ventilátoryNedílnou součástí topení v kamnech je i jejich pravidelné čistění pomocí krbových kartáčů či vysavače na popel.

Chcete znát výhody při topení palivovým dřevem? Přečtěte si náš článek.

 

 Jak vám kamna doručíme 

Produkt vám doručíme paletovou přepravou (Geis, PPL, Toprans či Česká pošta) a bude zabalen tak, aby při přepravě nedošlo k jeho poškození. Zásilka vám bude doručena za první uzamykatelné dveře. I tak při převzetí věnujte zvýšenou pozornost kontrole možného vnějšího poškození obalu. Pokud se domníváte, že jsou kamna poškozena, zásilku nepřebírejte.

Pokud spolu s krbovými kamny objednáváte i příslušenství (nejčastěji kouřovody) či kterékoliv další zboží z naší nabídky, doručíme vám jej vzhledem k možné neforemnosti celé zásilky dodatečnou balíkovou přepravou. Za tento případný balík není účtováno žádné další přepravné.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kachlová krbová kamna
Záruka: 5 let
Typ kamen: Kachlová kamna
Produktová řada: Bali
Barva: kachle bílá
Šířka: 76 cm
Výška: 89 cm
Hloubka: 44 cm
? Parametr pro filtrování: Šířka: 70 - 79 cm
? Parametr pro filtrování: Výška: 80 - 89 cm
? Parametr pro filtrování: Hloubka: 40 - 49 cm
? Celkový výkon (skupina): 7 - 12 kW
? Jmenovitý výkon do prostoru: 9 kW
? Rozsah výkonů do prostoru: 3 - 12 kW
Výměník: Ne
? Vytápěcí schopnost (orientační): 60 - 240 m3
? Kouřovod - vývod: horní
Kouřovod - průměr: 150 mm
Palivo: dřevěné brikety, kusové dřevo
Spotřeba paliva: 2,5 kg/h
? Externí přívod vzduchu: Ano
Účinnost: 80.72 %
Materiál: ocelový plech 3 a 5 mm, šamot
Maximální délka polena: 35 cm
Třída energetické účinnosti: A+
Rozměry topeniště (Š x H x V): 405 x 310 x 280 mm
Vychlazovací smyčka: ne
Elektronická regulace: Ne
Emise CO (při 13% O2): 0.08
Komínová klapka: Ne
Norma: EN 13240, BlmSchV - Stufe 2, Ekodesign
Oplach skla: Ano
Provozní tah: 12 - 14 Pa
Průměr externího přívodu vzduchu: 100 mm
Průměrná teplota spalin: 293 °C
Přepravní rozměry (paleta): 520 x 750 mm
Přikládání: přední
Rozměr skla (Š x V): 340 x 280 mm
Sekundární spalování: Ano
Vyměnitelná dlažba: Ne
Zákon 201/2012 Sb. od 2018: Ano
Plášť kamen: kachle

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: