Zákaznická podpora:295562735info@arken.cz

Kamna s výměníkem MANTOVA AL II černá, béžová dlažba

Kód: HS0433715150000
42 990 Kč –8 %
Krbová kamna s výměníkem MANTOVA AL II černá, béžová dlažba
42 990 Kč –8 % 39 390 Kč / ks 32 554 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)
Možnosti doručení

Kamna s výměníkem Haas+Sohn MANTOVA AL II s výkonem 10,9 kW (7,6 kW do vody/3,3 kW do vzduchu) v černé barvě s béžovým obkladem.

40617625_321927088556316_5970596254789402624_n40610020_1394126334023932_981501165025886208_n

Detailní informace

Detailní popis produktu

Krbová kamna s výměníkem Haas+Sohn MANTOVA AL II v černém provedení s béžovou dlažbou na boku najdou své uplatnění v novostavbách i stávající zástavbě. Kamna spojují moderní design a zároveň tradiční obdélníkový tvar.

  • jednoduchý styl
  • nenáročná obsluha a údržba
  • vysoké výkony a nízké emise
  • dlouhodobě prověřená kvalita

Kamna MANTOVA  se vyrábí v černé barvě s béžovým obkladem, nebo v barvě antracit se stříbrnými dvířky. Obě barevné varianty se dodávají ve verzi s teplovodním výměníkem. Kamna jsou vyrobena z kvalitního 2-5 mm ocelového plechu, lakovaná speciálním žáruvzdorným lakem, který odolává vysokým teplotám.

Uchvátí vás svým luxusním provedením a speciálním velkoplošným sklem, které je schopno odolávat teplotám až 800 oC a které zaručuje nádherný zážitek z pohledu na plápolající oheň. Pod prosklenou částí kamen najdete prostor určený pro skladování dřeva, či dřevěných briket.

Efektivní spalování

Tato kamna jsou vysoce efektivní také díky možnosti terciárního spalování, kdy dochází k procesu zužitkování zbytkových hořlavých plynů, které by běžně odcházely se zplodinami komínem. Díky této funkci tak dochází ke zvýšení účinnosti spalování a tím i nižší spotřebě dřeva.

Stavíte nový nízkoenergetický dům? Rekonstruujete a zvyšujete podíl izolace pro váš byt?

V tom případě jsou pro vás tato kamna s externím přívodem vzduchu ideální volbou! Díky možnosti přívodu vzduchu z venkovních prostor nedochází ke spalování již ohřátého vzduchu z místnosti a efektivita spalování opět roste. Zároveň vám kamna nebudou brát drahocenný vzduch v místnosti a vy tím pádem nebudete muset tak často větrat.

Nedílnou součástí kamen je technická dokumentace k produktu, kterou naleznete v souvisejících souborech.

 Jak na připojení krbových kamen ke komínu 

Krbová kamna napojíte ke komínu s pomocí kouřovodů. Nejčastěji pro spojení použijete kouřové koleno či kouřovou rouru. Pokud se průměry vývodu z kamen a vstupu do komína liší, použijete rovněž kouřovou, případně komínovou redukci. Kouřové redukce využijete pro regulaci průměru na kamnech, komínovou redukci pak pro regulaci v místě připojení na komín. Průměr kouřovodu by se ve směru toku spalin neměl nikdy zužovat.

Pro samotné napojení kouřovodu ke komínu použijete zděř, případně přechodku do komína. Místo vstupu pak můžete překrýt růžicí.

Níže můžete vybírat z kouřovodů, které můžete použít k připojení tohoto modelu kamen:

O tom, jak postupovat při připojování kamen ke kouřovodu, se můžete dočíst v našem návodu.

 Další vhodné příslušenství 

Kromě kouřovodů, bez kterých se žádné topení v krbových kamnech neobejde, můžete vybírat z řady dalšího příslušenství, které vám provoz kamen zpříjemní a zjednoduší. Krbové nářadí, krbové zásobníky či krbové koše jsou kromě svého praktického využití i pěkným dekorativním doplňkem.

Pro rozdělání ohně v kamnech můžete využít nabídky zápalek či dalších přírodních podpalovačů. K následnému rozhánění teplého vzduchu po místnosti můžete použít krbové větráky a ventilátoryNedílnou součástí topení v kamnech je i jejich pravidelné čistění pomocí krbových kartáčů či vysavače na popel.

Chcete znát výhody při topení palivovým dřevem? Přečtěte si náš článek.

 Jak vám kamna doručíme 

Produkt vám doručíme paletovou přepravou (Geis, PPL, Toprans či Česká pošta) a bude zabalen tak, aby při přepravě nedošlo k jeho poškození. Zásilka vám bude doručena za první uzamykatelné dveře. I tak při převzetí věnujte zvýšenou pozornost kontrole možného vnějšího poškození obalu. Pokud se domníváte, že jsou kamna poškozena, zásilku nepřebírejte.

Pokud spolu s krbovými kamny objednáváte i příslušenství (nejčastěji kouřovody) či kterékoliv další zboží z naší nabídky, doručíme vám jej vzhledem k možné neforemnosti celé zásilky dodatečnou balíkovou přepravou. Za tento případný balík není účtováno žádné další přepravné.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krbová kamna s teplovodním výměníkem
Záruka: 24 měsíců
Typ kamen: Kamna s výměníkem
Produktová řada: Mantova
Barva: béžová
Šířka: 51 cm
Výška: 96 cm
Hloubka: 60 cm
? Parametr pro filtrování: Šířka: 50 - 59 cm
? Parametr pro filtrování: Výška: 90 - 99 cm
? Parametr pro filtrování: Hloubka: 60 - 69 cm
? Celkový jmenovitý výkon: 10,9 kW
? Celkový výkon (skupina): 7 - 12 kW (výměník)
? Jmenovitý výkon do prostoru: 3,3 kW
Výměník: Ano
? Jmenovitý výkon do topné soustavy (výměník): 7,6 kW
? Vytápěcí schopnost (orientační): 60 - 190 m3
? Vytápěcí schopnost (při ideálních podmínkách): 190 m3
? Kouřovod - vývod: horní
Kouřovod - průměr: 150 mm
Palivo: ekobrikety, hnědouhelné brikety, kusové dřevo
Spotřeba paliva: 0,7-3 kg
? Externí přívod vzduchu: Ano
? Terciární spalování: Ano
Účinnost: 0,82
Doporučený tepelný spád: 75-60 °C
Maximální pracovní přetlak: 0,2 MPa
Minimální tah komína: 12 Pa
Objem výměníku: 14 l
Vychlazovací smyčka: ne
Externí přívod vzduchu (průměr hrdla): 100 mm
Hmotnost: 128 kg
Plášť kamen: ocelový plech

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Firma HAAS+SOHN Rukov, s.r.o. vznikla v roce 1995 spojením bývalé tradiční rumburské firmy Rukov s rakouskou společností Reischl GmbH. Filozofií společnosti je vyrábět kvalitní výrobky za příznivou cenu a především spokojenost zákazníků. To se odráží v designových řešení krbových kamen, jež jsou hřejivým doplňkem nejen moderně zařízených domácností, rekreačních chalup, ale také tradičně pojatých interiérů. 

Kamna Haas+Sohn v naší nabídce: