Zákaznická podpora:295562735info@arken.cz

Krbová kamna s výměníkem PRITY WD W29

Kód: HO265
27 930 Kč / ks 23 083 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)
Možnosti doručení

Krbová kamna PRITY WD W29 s teplovodním výměníkem s výkonem 30 kW (22 kW do vody/8 kW do vzduchu). Jedná se o vysoce výkonná kamna, která skvěle poslouží i k vytopení větších prostor, a to o objemu až 550 m3.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výkonná krbová kamna PRITY jsou zaručenou volbou pro všechny, kteří očekávají vysoký výkon, kvalitní provedení a příznivé ceny.

Výměník těchto kamen dosahuje jmenovitého výkonu do topné soustavy 22 kW a 8 kW do prostoru. V součtu s výkonem kamen vám pomůže vytopit prostor o objemu 450-550 m3.


Tělo kamen je vyrobeno z 2 mm plechu, vrchní část kamen z 3-4 mm plechu. Spalovací komora kamen je opatřena tepelně odolným keramickým sklem a součástí kamen je také litinový rošt 

Kamna jsou vybavena také kouřovou klapkou, která vám zaručí možnost regulace intenzity plamene.

Součástí těchto krbových kamen je teplovodní výměník. Teplovodní výměník slouží k možnosti připojení topných těles nebo zásobníkového ohřívače vody. Samotný výměník se nachází kolem topeniště, konkrétně po jeho 3 svislých stranách a pokračuje vodorovně, do oblasti před odtahem spalin u výstupu z kamen. 

Připomínáme, že u krbových kamen s příkonem 10-300 kW je nutné provést odbornou revizi alespoň 1x za dva kalendářní roky.

 Jak na připojení krbových kamen ke komínu 

Krbová kamna napojíte ke komínu s pomocí kouřovodů. Nejčastěji pro spojení použijete kouřové koleno či kouřovou rouru. Pokud se průměry vývodu z kamen a vstupu do komína liší, použijete rovněž kouřovou, případně komínovou redukci. Kouřové redukce využijete pro regulaci průměru na kamnech, komínovou redukci pak pro regulaci v místě připojení na komín. Průměr kouřovodu by se ve směru toku spalin neměl nikdy zužovat.

Pro samotné napojení kouřovodu ke komínu použijete zděř, případně přechodku do komína. Místo vstupu pak můžete překrýt růžicí.

Níže můžete vybírat z kouřovodů, které můžete použít k připojení tohoto modelu kamen:

O tom, jak postupovat při připojování kamen ke kouřovodu, se můžete dočíst v našem návodu.

 Další vhodné příslušenství 

Kromě kouřovodů, bez kterých se žádné topení v krbových kamnech neobejde, můžete vybírat z řady dalšího příslušenství, které vám provoz kamen zpříjemní a zjednoduší. Krbové nářadí, krbové zásobníky či krbové koše jsou kromě svého praktického využití i pěkným dekorativním doplňkem.

Pro rozdělání ohně v kamnech můžete využít nabídky zápalek či dalších přírodních podpalovačů. K následnému rozhánění teplého vzduchu po místnosti můžete použít krbové větráky a ventilátoryNedílnou součástí topení v kamnech je i jejich pravidelné čistění pomocí krbových kartáčů či vysavače na popel.

 Jak vám kamna doručíme 

Produkt vám doručíme paletovou přepravou (Geis, PPL, Toprans či Česká pošta) a bude zabalen tak, aby při přepravě nedošlo k jeho poškození. Zásilka vám bude doručena za první uzamykatelné dveře. I tak při převzetí věnujte zvýšenou pozornost kontrole možného vnějšího poškození obalu. Pokud se domníváte, že jsou kamna poškozena, zásilku nepřebírejte.

Pokud spolu s krbovými kamny objednáváte i příslušenství (nejčastěji kouřovody) či kterékoliv další zboží z naší nabídky, doručíme vám jej vzhledem k možné neforemnosti celé zásilky dodatečnou balíkovou přepravou. Za tento případný balík není účtováno žádné další přepravné.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krbová kamna s teplovodním výměníkem
Záruka: 2 roky
Typ kamen: Kamna s výměníkem
Produktová řada: WD
Barva: béžová, černá
Šířka: 65 cm
Výška: 115 cm
Hloubka: 55 cm
? Parametr pro filtrování: Šířka: 60 - 69 cm
? Parametr pro filtrování: Výška: 110 - 119 cm
? Parametr pro filtrování: Hloubka: 50 - 59 cm
? Celkový jmenovitý výkon: 30 kW
? Celkový výkon (skupina): nad 18 kW (výměník)
? Jmenovitý výkon do prostoru: 8 kW
Výměník: Ano
? Maximální výkon do topné soustavy (výměník): 29 kW
? Jmenovitý výkon do topné soustavy (výměník): 22 kW
? Vytápěcí schopnost (orientační): Více než 400 m3
? Vytápěcí schopnost (při ideálních podmínkách): více než 400 m3
? Kouřovod - vývod: horní
Kouřovod - průměr: 150 mm
Palivo: dřevěné brikety, kusové dřevo
? Emisní třída: 4
? Externí přívod vzduchu: Ne
Účinnost: 0,75
Maximální délka polena: 44 cm
Max. tlak: 1 bar
Minimální tah komína: 25 Pa
Napojení na výměník(průměr): 1"
Objem výměníku: 44 l
Přikládací otvor (Š x V): 31 x 20 cm
Rozměry topeniště (Š x H x V): 47,5 x 46 x 29 cm
Rozměry popelníku (Š x H x V): 32 x 38 x 8 cm
Rozměry spalovací komory (Š x H x V): 48 x 45 x 30 cm
Váha: 183 kg
Hmotnost: 183 kg
Plášť kamen: ocelový plech
5
5x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
PI Avatar autora | 26.2.2021
Velká spokojenost.
5
PB Avatar autora | 27.9.2020
Velká spokojenost. Děkujem.
4
A Avatar autora | 25.9.2018
Než jsme koupili tyto kamna, měli jsme zkušenosti spíše s "dražšími" typy (ABX, Haas & Son), které ale díky svým nízkým tepelným výkonům výměníku úplně nestíhali vytopit náš dům. Na druhou stranu po estetické stránce byly výborně zpracovány - vše doléhalo, člověk neměl pocit že mu něco zůstane v ruce, bylo vidět že si s montáží dal někdo práci. Bohužel po rekonstrukci domu nám tak malý výkon výměníku nestačil. Když jsme hledali nová kamna, tak tato značka byla téměř jedinou, která vyrábí kamna s dostatečně výkonným tepelným výměníkem. Nejprve jsem moc důvěřívý nebyl, jelikož jde o Bulharskou firmu, a tak jsem o firmě hledal hodně informací. Informace byly na všech serverech podobné jako zde - viz. Specifikace - ale bohužel bez recenzí o kvalitě. Nakonec jsme se rozhodli, že tyto kamna pořídíme. Co se týká funkčnosti těchto kamen - NELZE JIM NIC VYTKNOUT. Výměník funguje spolehlivě a díky svému objemu dlouho drží teplo v domě. Sklo se díky sekundárnímu vzduchu nezakouří. Terciální ani není třeba vzhledem k velikosti roštu a v našem případě i vzhledem k okamžitému napojení kamen do roury o průměru 150 mm (kamna mají 130 mm). Takže po funkční stránce spokojenost. Po té estetické je to již horší. Jak uvádím kličky obou dvířek - aby se člověk bál vzít do ruky s pocitem, že mu brzy upadnou. Některé k sobě navařené vnější plechy nejsou spojeny úplně - vypadá to, buď jak kdyby to nebylo pořádně svařené, nebo jako kdyby se tím nikdo nezatěžoval. A když se krb hodně zahřeje (teploty vody z výměníku odchází cca 80 stupňů) - tak dvířka na přilože jdou trochu ztuha otevřít. Závěrem - estetické věci spíše píšu proto, aby někdo nebyl překvapen, že nižší cena odpovídá vizuálně horšímu zpracování. Na druhou stranu, a to je podstatné, za nízkou cenu máte kamna, která svůj účel splní a po funkční stránce jsou výborná. Dům Vám vytopí a Vás zahřejou.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

PRITY 95 s.r.o. je bulharská společnost založená v roce 1995, která se specializuje na výrobu krbových kamen a vložek a sporáků či kotlů na tuhá paliva. Mezi hlavní výhody produktů Prity patří vysoký výkon dodávaných výrobků za velmi nízké ceny. Všechny produkty značky Prity jsou označeny emisní třídou 4, jejich provoz i prodej je tedy bez omezení možný i po roce 2022.

Kamna Prity v našem sortimentu:

Další produkty v naší nabídce:

  • Sporáky na tuhá paliva - velmi oblíbené modely Prity 1P34 a další
  • Kotle - modely na tuhá paliva i pelety určené k připojení na teplovodní soustavu
  • Krbové vložky - teplovodní i teplovzdušné krbové vložky