Zákaznická podpora:295562735info@arken.cz

Krbová kamna s výměníkem VICTORIA Rubin B, slonová kost

Kód: HO3073
31 999 Kč / ks 26 445 Kč bez DPH
Skladem (7 ks)
Možnosti doručení

Výkonná krbová kamna Victoria Rubin B s teplovodním výměníkem s výkonem 13,5 kW (7,5 kW do vody/6 kW do vzduchu). Tato kamna vám díky větším skleněným dvířkům a luxusnímu provedení poskytnou nádherný pohled na plápolající oheň uvnitř prostorného ohniště. Kamna svým výkonem skvěle poslouží k vytopení menších a středně velkých prostor, a to o objemu až 270 m3.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Krbová kamna VICTORIA RUBIN B jsou spolehlivou volbou krbových kamen, která najdou své uplatnění v prostředí nové i stávající zástavbě, chalupě, chatě i v dalších typech obydlí. Jednoduchý styl, nenáročná obsluha a údržba, vysoké výkony a nízké emise, dlouhodobě prověřená kvalita.

Kamna jsou z kvalitního ocelového plechu. Jsou lakována speciálním lakem, který odolává vysokým teplotám. Kličky a regulátory jsou vyrobeny z mosazi nebo jsou poniklované. Tím se snižuje opotřebování povrchu na minimum.

Kamna se vyrábí v barvě slonová kost, lze dodat i v barvě červené. Nebo obě barevné varianty ve verzi bez teplovodního výměníku.

Kamna vás uchvátí svým luxusním provedením a většími skleněnými dvířky, odolávající teplotám do 850 C°!, které zaručují nádherný zážitek z pohledu na plápolající oheň. Pod prosklenou částí kamen najdete prostor určený pro skladování dřeva, či dřevěných briket.

Spalovací komora kamen je lemována ohnivzdornými tělesy, které hromadí teplo a zvyšují teplotu hoření.

Součástí těchto krbových kamen je teplovodní výměník, který slouží k možnosti připojení topných těles nebo zásobníkového ohřívače vody. Výměník těchto kamen dosahuje jmenovitého výkonu do topné soustavy 7,5 kW. V součtu s výkonem kamen 7 kW vám pomůže vytopit prostor o objemu až 270 m3.

Primární vzduchovou klapkou umístěnou na dvířkách popelníku, ovládáte přívod vzduchu do kamen. Sekundární vzduchová klapka, která je umístěna nad dvířky spalovací komory, poté zajišťuje vyšší teplotu spalování, jeho účinnost a zabraňuje fumigaci skla.

Doporučené palivo je polenové dříví, nejlépe do 20% vlhkosti. Při vyšší vlhkosti dochází ke kondenzaci, znečištění kouřovodu, špinění skla, účinnost kamen se snižuje a spotřeba paliva tím vzrůstá.

Připomínáme, že u krbových kamen s příkonem 10-300 kW je nutné provést odbornou revizi alespoň 1x za dva kalendářní roky.

 Jak na připojení krbových kamen ke komínu 

Krbová kamna napojíte ke komínu s pomocí kouřovodů. Nejčastěji pro spojení použijete kouřové koleno či kouřovou rouru. Pokud se průměry vývodu z kamen a vstupu do komína liší, použijete rovněž kouřovou, případně komínovou redukci. Kouřové redukce využijete pro regulaci průměru na kamnech, komínovou redukci pak pro regulaci v místě připojení na komín. Průměr kouřovodu by se ve směru toku spalin neměl nikdy zužovat.

Pro samotné napojení kouřovodu ke komínu použijete zděř, případně přechodku do komína. Místo vstupu pak můžete překrýt růžicí.

Níže můžete vybírat z kouřovodů, které můžete použít k připojení tohoto modelu kamen:

O tom, jak postupovat při připojování kamen ke kouřovodu, se můžete dočíst v našem návodu.

 Další vhodné příslušenství 

Kromě kouřovodů, bez kterých se žádné topení v krbových kamnech neobejde, můžete vybírat z řady dalšího příslušenství, které vám provoz kamen zpříjemní a zjednoduší. Krbové nářadí, krbové zásobníky či krbové koše jsou kromě svého praktického využití i pěkným dekorativním doplňkem.

Pro rozdělání ohně v kamnech můžete využít nabídky zápalek či dalších přírodních podpalovačů. K následnému rozhánění teplého vzduchu po místnosti můžete použít krbové větráky a ventilátoryNedílnou součástí topení v kamnech je i jejich pravidelné čistění pomocí krbových kartáčů či vysavače na popel.

 Jak vám kamna doručíme 

Produkt vám doručíme paletovou přepravou (Geis, PPL, Toprans či Česká pošta) a bude zabalen tak, aby při přepravě nedošlo k jeho poškození. Zásilka vám bude doručena za první uzamykatelné dveře. I tak při převzetí věnujte zvýšenou pozornost kontrole možného vnějšího poškození obalu. Pokud se domníváte, že jsou kamna poškozena, zásilku nepřebírejte.

Pokud spolu s krbovými kamny objednáváte i příslušenství (nejčastěji kouřovody) či kterékoliv další zboží z naší nabídky, doručíme vám jej vzhledem k možné neforemnosti celé zásilky dodatečnou balíkovou přepravou. Za tento případný balík není účtováno žádné další přepravné.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krbová kamna s teplovodním výměníkem
Záruka: 24 měsíců
Typ kamen: Kamna s výměníkem
Produktová řada: Rubin
Barva: slonová kost
Šířka: 69 cm
Výška: 85 cm
Hloubka: 46 cm
? Parametr pro filtrování: Šířka: 60 - 69 cm
? Parametr pro filtrování: Výška: 80 - 89 cm
? Parametr pro filtrování: Hloubka: 40 - 49 cm
? Celkový jmenovitý výkon: 13,5 kW
? Celkový výkon (skupina): 12 - 18 kW (výměník)
? Maximální výkon do prostoru: 7 kW
? Jmenovitý výkon do prostoru: 6 kW
Výměník: Ano
? Maximální výkon do topné soustavy (výměník): 14 kW
? Jmenovitý výkon do topné soustavy (výměník): 7,5 kW
? Vytápěcí schopnost (orientační): 220 - 270 m3
? Vytápěcí schopnost (při ideálních podmínkách): 270 m3
? Kouřovod - vývod: horní
Kouřovod - průměr: 150 mm
Palivo: dřevěné brikety, kusové dřevo
? Externí přívod vzduchu: Ne
Účinnost: 0,8
Napojení na výměník(průměr): 1"
Objem výměníku: 17,8 l
Průměrná spotřeba dřeva: 4 kg/h
Rozměry topeniště (Š x H x V): 57 x 29 x 32 cm
Vychlazovací smyčka: ne
Hmotnost: 142 kg
Plášť kamen: ocelový plech
5
6x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
JH Avatar autora | 13.4.2021
Dal bych 4
5
AV Avatar autora | 29.10.2020
S produktem jsme zatím spokojení. Krbová kamna máme zapojená druhý týden a zatím vše ok.
5
LT Avatar autora | 17.3.2020
Spokojenost veliká ????????

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Victoria-05 Ltd. je společnost založená v roce 2004 specializující se na produkci kamen i kotlů na tuhá paliva, včetně výrobků s možností připojení na topnou soustavu. Kamna a kotle značky Victoria se osvědčila svou kvalitou u zákazníků po celé Evropě, převážně pak v Německu, Francie nebo Velké Británii.

Výrobky Victoria v naší nabídce:

Victoria