Krbová kamna HÖRBY šedá

Kód: TH500.0000000018
16 340 Kč / ks 13 504 Kč bez DPH
Expedice do 24 hodin (3 ks)
Můžeme doručit do:
2.6.2023
Možnosti doručení

Krbová kamna HÖRBY o výkonu 7 kW a horním kouřovodem vám díky větším skleněným dvířkům a kvalitnímu provedení poskytnou nádherný pohled na plápolající oheň uvnitř prostorného ohniště. Kamna svým výkonem skvěle poslouží i k vytopení menších a středně velkých prostor, a to o objemu 150 m3.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Krbová kamna HÖRBY jsou skvělou volbou krbových kamen značky Thorma a najdou své uplatnění v prostředí nové i stávající zástavbě, chalupě, chatě i v dalších typech obydlí.

Jmenovitý výkon těchto kamen je 7 kW a je regulovatelný v rozmezí 3,5 až 10,5 kW, čímž dokážou vytopit prostor o objemu zhruba 100-150 m3Kamna vás uchvátí svým luxusním provedením a většími skleněnými dvířky, které zaručují nádherný zážitek z pohledu na plápolající oheň.

Tělo kamen tvoří dvouplášťový ocelový plech a ohniště je vyloženo šamotem (vermeculitem). Uvnitř taktéž najdete litinový roštPod prosklenou částí kamen najdete prostor určený pro skladování dřeva, či dřevěných briket.

Připomínáme, že u krbových kamen s příkonem 10-300 kW je nutné provést odbornou revizi alespoň 1x za dva kalendářní roky.

 Jak na připojení krbových kamen ke komínu 

Krbová kamna napojíte ke komínu s pomocí kouřovodů. Nejčastěji pro spojení použijete kouřové koleno či kouřovou rouru. Pokud se průměry vývodu z kamen a vstupu do komína liší, použijete rovněž kouřovou, případně komínovou redukci. Kouřové redukce využijete pro regulaci průměru na kamnech, komínovou redukci pak pro regulaci v místě připojení na komín. Průměr kouřovodu by se ve směru toku spalin neměl nikdy zužovat.

Pro samotné napojení kouřovodu ke komínu použijete zděř, případně přechodku do komína. Místo vstupu pak můžete překrýt růžicí.

Níže můžete vybírat z kouřovodů, které můžete použít k připojení tohoto modelu kamen:

O tom, jak postupovat při připojování kamen ke kouřovodu, se můžete dočíst v našem návodu.

 Další vhodné příslušenství 

Kromě kouřovodů, bez kterých se žádné topení v krbových kamnech neobejde, můžete vybírat z řady dalšího příslušenství, které vám provoz kamen zpříjemní a zjednoduší. Krbové nářadí, krbové zásobníky či krbové koše jsou kromě svého praktického využití i pěkným dekorativním doplňkem.

Pro rozdělání ohně v kamnech můžete využít nabídky zápalek či dalších přírodních podpalovačů. K následnému rozhánění teplého vzduchu po místnosti můžete použít krbové větráky a ventilátoryNedílnou součástí topení v kamnech je i jejich pravidelné čistění pomocí krbových kartáčů či vysavače na popel.

 Jak vám kamna doručíme 

Produkt vám doručíme paletovou přepravou (Geis, PPL, Toprans či Česká pošta) a bude zabalen tak, aby při přepravě nedošlo k jeho poškození. Zásilka vám bude doručena za první uzamykatelné dveře. I tak při převzetí věnujte zvýšenou pozornost kontrole možného vnějšího poškození obalu. Pokud se domníváte, že jsou kamna poškozena, zásilku nepřebírejte.

Pokud spolu s krbovými kamny objednáváte i příslušenství (nejčastěji kouřovody) či kterékoliv další zboží z naší nabídky, doručíme vám jej vzhledem k možné neforemnosti celé zásilky dodatečnou balíkovou přepravou. Za tento případný balík není účtováno žádné další přepravné.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krbová kamna podle značek
Záruka: 24 měsíců
Typ kamen: Krbová kamna
Produktová řada: Hörby
Barva: šedá
Šířka: 56 cm
Výška: 90 cm
Hloubka: 38 cm
? Parametr pro filtrování: Šířka: 50 - 59 cm
? Parametr pro filtrování: Výška: 90 - 99 cm
? Parametr pro filtrování: Hloubka: 30 - 39 cm
? Celkový výkon (skupina): 5 - 7 kW
? Maximální výkon do prostoru: 10 kW
? Jmenovitý výkon do prostoru: 7 kW
? Rozsah výkonů do prostoru: 3,5 - 10 kW
Výměník: Ne
? Vytápěcí schopnost (orientační): 100-150 m3
? Kouřovod - vývod: horní
Kouřovod - průměr: 150 mm
Palivo: dřevěné brikety, hnědouhelné brikety, kusové dřevo
? Externí přívod vzduchu: Ne
Účinnost: 0,79
Maximální délka polena: 25 cm
Minimální tah komína: 12 Pa
Průměrná spotřeba dřeva: 2,2 kg/h
Hmotnost: 74 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

THORMA Výroba, k.s. je společnost, která vznikla v roce 1998 a pokračuje ve více jak stoleté tradici bývalého výrobního podniku Kovosmalt Fiľakovo. Společnost se specializuje na výrobu v oblasti krbových kamen či ohřívačů vody. Svoje produktové portfolio společnost neustále a aktivně upravuje. V sortimentu tak naleznete nejen kamna s tradičním osvědčeným designem a konstrukcí, ale také kamna, která odpovídají nejnovějším trendům.

Výrobky od Thormy v naší nabídce:

  • Kachlová kamna - modely Borgholm a Bolzano
  • Kamna petry - smaltovaná kamna používaná k sezónnímu topení na chatách či osadách
  • Kamna s výměníkem - modelové řady Falun a Kiruna s možností napojení na topnou soustavu
  • Sporáky na tuhá paliva - nadčasový design sporáků Ökonom
  • Brutar - v ČR oblíbený a univerzální ohřívač vody

Líbí se vám kamna Thorma? Podívejte se na kompletní nabídku.