Zákaznická podpora:295562735info@arken.cz

Krbová kamna MASTERFLAMME Grande II, olivová

Kód: FLHSF41-008
49 290 Kč / ks 40 736 Kč bez DPH
Skladem - dodání do 10 dnů
Můžeme doručit do:
7.8.2024
Možnosti doručení

Krbová kamna Grande II s výkonem 17 kW v olivové barvě. Vytápěcí schopnost kamen činí až 420 m3, horní vývod kouřovodu, průměr 150 mm. S externím přívodem vzduchu. Trubkové řešení spalovací komory s fénovým efektem. Možnost ohřevu jídel.

haas-privod-vzduchu

Detailní informace

Detailní popis produktu

Krbová kamna MASTERFLAMME ® GRANDE II s jmenovitým výkonem 17 kW v olivové barvě lze díky své masivní konstrukci použít při vytápění obytných a rekreačních objektů. A díky rychlé vytápěcí schopnosti a velikosti spalovací komory jsou také velice oblíbená ve výrobních dílnách, skladech a jiných průmyslových prostorech. 

Kamna MASTERFLAMME Grande II se vyrábí v pěti barevných variantách - černé, krémové, šedé, olivové a sametově hnědé. Materiál na výrobu kamen je kvalitní ocelový plech od největších zpracovatelů železa, kteří zajišťují stálou kvalitu.
 
Krbová kamna MASTERFLAMME se pyšní splněním nejpřísnějších technických norem a dosáhla tak na nejpřísnější evropské normy jako jsou EN 13240, BImSchV-Stufe 2, 15a B-VG, DINplus. 
 
 Princip vytápění “Fénovým efektem” 
 
Trubkové řešení spalovací komory zaručuje maximální předání tepla a velmi rychlé ohřátí vzduchu proudícího v trubkách. Díky své unikátní konstrukci mají kamna jedinečnou schopnost rychlé tvorby tepla a jeho plynulou a rovnoměrnou distribuci. Studený vzduch je vespodu nasáván do trubek které tvoří přímo spalovací komoru. Tím dochází k bezprostřednímu ohřevu vzduchu a jeho vyfukování zpět do místnosti. Díky tomuto “Fénovému efektu” umí kamna Masterflamme během velice krátké doby předat velké množství tepla a rovnoměrně ho distribuovat do vytápěných prostor a to nejen po místnosti, kde kamna stojí, ale také do dalších místností.
 
 Přednosti 
  • Ovládání externího přívodu vzduchu - 120 mm
  • Sekundární spalování / terciární přívod vzduchu
  • Dvojitý oplach skla předehřátým sekundárním vzduchem
  • Tří-bodové zavírání zajišťuje správné a dlouhodobé funkční zavírání dvířek spalovací komory.
  • Fénový efekt - teplo do několika minut
  • Inteligentní přísun primárního, sekundárního a terciárního vzduchu do spalovací komory zajišťuje dokonalé spalování
  • Horní plotna může být použita k rychlému ohřevu jídel

 Stavíte nový nízkoenergetický dům? Rekonstruujete a zvyšujete podíl izolace pro váš byt? 

V tom případě jsou pro vás tato kamna s externím přívodem vzduchu ideální volbou! Díky možnosti přívodu vzduchu z venkovních prostor nedochází ke spalování již ohřátého vzduchu z místnosti a efektivita spalování opět roste. Zároveň vám kamna nebudou brát drahocenný vzduch v místnosti a vy tím pádem nebudete muset tak často větrat.

Masterflamme Grande

 Efektivní spalování 

Eko-Air-In zajištuje centrální přísun vzduchů pomocí externího nasávání ze zadní části kamen. Kompletní spalovací proces je řízen pouze jedním ovládacím prvkem v pravém dolním rohu krbových kamen. Systém Eko-Air-In stejně tak zajišťuje bezpečnost před výbuchem plynných částí pomocí plynulého přisávání čerstvého vzduchu. Tento inovativní prvek zajišťuje vysokou účinnost, snížení spotřeby paliva až o 40% a zejména šetrnost k životnímu prostředí. Množství popela je minimální. 

Nedílnou součástí kamen je návod a technická dokumentace k produktu, kterou naleznete v souvisejících souborech.

 Jak na připojení krbových kamen ke komínu 

Krbová kamna napojíte ke komínu s pomocí kouřovodů. Nejčastěji pro spojení použijete kouřové koleno či kouřovou rouru. Pokud se průměry vývodu z kamen a vstupu do komína liší, použijete rovněž kouřovou, případně komínovou redukci. Kouřové redukce využijete pro regulaci průměru na kamnech, komínovou redukci pak pro regulaci v místě připojení na komín. Průměr kouřovodu by se ve směru toku spalin neměl nikdy zužovat.

Pro samotné napojení kouřovodu ke komínu použijete zděř, případně přechodku do komína. Místo vstupu pak můžete překrýt růžicí.

Níže můžete vybírat z kouřovodů, které můžete použít k připojení tohoto modelu kamen:

O tom, jak postupovat při připojování kamen ke kouřovodu, se můžete dočíst v našem návodu.

 Další vhodné příslušenství 

Kromě kouřovodů, bez kterých se žádné topení v krbových kamnech neobejde, můžete vybírat z řady dalšího příslušenství, které vám provoz kamen zpříjemní a zjednoduší. Krbové nářadí, krbové zásobníky či krbové koše jsou kromě svého praktického využití i pěkným dekorativním doplňkem.

Pro rozdělání ohně v kamnech můžete využít nabídky zápalek či dalších přírodních podpalovačů. K následnému rozhánění teplého vzduchu po místnosti můžete použít krbové větráky a ventilátoryNedílnou součástí topení v kamnech je i jejich pravidelné čistění pomocí krbových kartáčů či vysavače na popel.

 Jak vám kamna doručíme 

Produkt vám doručíme paletovou přepravou (Geis, PPL, Toprans či Česká pošta) a bude zabalen tak, aby při přepravě nedošlo k jeho poškození. Zásilka vám bude doručena za první uzamykatelné dveře. I tak při převzetí věnujte zvýšenou pozornost kontrole možného vnějšího poškození obalu. Pokud se domníváte, že jsou kamna poškozena, zásilku nepřebírejte.

Pokud spolu s krbovými kamny objednáváte i příslušenství (nejčastěji kouřovody) či kterékoliv další zboží z naší nabídky, doručíme vám jej vzhledem k možné neforemnosti celé zásilky dodatečnou balíkovou přepravou. Za tento případný balík není účtováno žádné další přepravné.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krbová kamna podle značek
Záruka: 5 rokov
Typ kamen: Krbová kamna
Produktová řada: Grande
Barva: olivová
Šířka: 67 cm
Výška: 121 cm
Hloubka: 69 cm
? Parametr pro filtrování: Šířka: 60 - 69 cm
? Parametr pro filtrování: Výška: 120 - 129 cm
? Parametr pro filtrování: Hloubka: 60 - 69 cm
? Celkový výkon (skupina): 12 - 18 kW
? Jmenovitý výkon do prostoru: 17 kW
? Rozsah výkonů do prostoru: 13 - 21 kW
Výměník: Ne
? Vytápěcí schopnost (orientační): 260 - 420 m3
? Kouřovod - vývod: horní
Kouřovod - průměr: 150 mm
Palivo: kusové dřevo, dřevené brikety
Spotřeba paliva: 5 kg/h
? Externí přívod vzduchu: Ano
? Terciární spalování: Ano
Účinnost: 78 %
Materiál: ocelový plech
Maximální délka polena: 52 cm
Třída energetické účinnosti: A
Vychlazovací smyčka: ne
Elektronická regulace: Ne
Emise CO (při 13% O2): 0.095
Komínová klapka: Ne
Norma: EN 13240, BlmSchV - Stufe 2, Ekodesign
Oplach skla: Ano
Provozní tah: 12 Pa
Průměr externího přívodu vzduchu: 120 mm
Průměrná teplota spalin: 320 °C
Přikládání: přední
Rozměr skla (Š x V): 360 x 450mm (R340)
Zákon 201/2012 Sb. od 2018: Ano
Plášť kamen: ocelový plech

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost HS Flamingo s.r.o. je českým výrobcem vysoce kvalitních krbových kamenkachlových kamen a krbových vložek. Distribuce je vedena přes čtyři hlavní prodejní značky FlamingoAquaflamFlamingo Deluxe a Masterflamme. Jsme ryze českou společností se silným zázemím a dynamickým tahem na branku. Cílem společnosti je vytvářet takové produktové portfolio, které svou kvalitou, cenou a komplexností uspokojí jak profesionály působící v tomto oboru, tak i koncové zákazníky. 

profil spolecnosti loga-sidebar-01