Zákaznická podpora:295562735info@arken.cz

Krbová kamna UKA černá/litinová dvířka

Kód: HS0434815100000
24 990 Kč –10 %
Krbová kamna UKA černá/litinová dvířka
24 990 Kč –10 % 22 400 Kč / ks 18 512 Kč bez DPH
Skladem (4 ks)
Možnosti doručení

Bytelná a jednoduchá krbová kamna Haas+Sohn s výkonem 6 kW v černé barvě.

haas-reflexni-easy-control

Detailní informace

Detailní popis produktu

Krbová kamna Haas+Sohn UKA v elegantní černé barvě najdou své uplatnění v novostavbách i stávající zástavbě. Kamna spojují  tradiční obdélníkový tvar, minimalismus a nadčasový design, který zapadne do každého interiéru. Pro své kompaktní rozměry jsou vhodná do menších prostor.

 Přednosti 

  • jednoduchý styl
  • nenáročná obsluha a údržba
  • vysoké výkony a nízké emise
  • dlouhodobě prověřená kvalita

Kamna UKA se dodávají v černé barvě a jsou vyrobena z kvalitního 10 mm silného plechu, lakována speciálním žáruvzdorným lakem, který odolává vysokým teplotám. Díky tomu si je budete moci užívat dlouhé roky.

Uchvátí vás bytelná litinová dvířka se speciálním velkoplošným sklem, které je schopno odolávat teplotám až 800 oC a které zaručuje nádherný zážitek z pohledu na plápolající oheň.

 Komfortní ovládání vzduchu 

Pro docílení efektivního spalování a tím pádem i ušetření nákladů na topení jsou tato kamna opatřena funkcí Easy control, která se stará o komfortní ovládání přívodu vzduchu. Díky páčce pod dvířky kamen tak budete schopni jednoduše korigovat přívod vzduchu v různých fázích topení tak, aby docházelo k co nejefektivnějšímu spalování.

 Plánujete rekonstrukci domu, či zvýšení podílu izolace pro váš byt? 

V tom případě jsou pro vás tato kamna ideální volbou! Díky možnosti dodatečného doplnění externího přívodu vzduchu vám dopřejí dostatek času k rozhodování. Můžete je nejprve používat jako teplovzdušná kamna a časem je bez problémů můžete dokoupit a připojit přívod vzduchu z venkovních prostor, díky čemuž nedochází ke spalování již ohřátého vzduchu z místnosti a efektivita spalování opět roste. Zároveň vám kamna nebudou brát drahocenný vzduch v místnosti a vy tím pádem nebudete muset tak často větrat.

Nedílnou součástí kamen je technická dokumentace k produktu, kterou naleznete v souvisejících souborech.

 Jak na připojení krbových kamen ke komínu 

Krbová kamna napojíte ke komínu s pomocí kouřovodů. Nejčastěji pro spojení použijete kouřové koleno či kouřovou rouru. Pokud se průměry vývodu z kamen a vstupu do komína liší, použijete rovněž kouřovou, případně komínovou redukci. Kouřové redukce využijete pro regulaci průměru na kamnech, komínovou redukci pak pro regulaci v místě připojení na komín. Průměr kouřovodu by se ve směru toku spalin neměl nikdy zužovat.

Pro samotné napojení kouřovodu ke komínu použijete zděř, případně přechodku do komína. Místo vstupu pak můžete překrýt růžicí.

Níže můžete vybírat z kouřovodů, které můžete použít k připojení tohoto modelu kamen:

O tom, jak postupovat při připojování kamen ke kouřovodu, se můžete dočíst v našem návodu.

 Další vhodné příslušenství 

Kromě kouřovodů, bez kterých se žádné topení v krbových kamnech neobejde, můžete vybírat z řady dalšího příslušenství, které vám provoz kamen zpříjemní a zjednoduší. Krbové nářadí, krbové zásobníky či krbové koše jsou kromě svého praktického využití i pěkným dekorativním doplňkem.

Pro rozdělání ohně v kamnech můžete využít nabídky zápalek či dalších přírodních podpalovačů. K následnému rozhánění teplého vzduchu po místnosti můžete použít krbové větráky a ventilátoryNedílnou součástí topení v kamnech je i jejich pravidelné čistění pomocí krbových kartáčů či vysavače na popel.

 Jak vám kamna doručíme 

Produkt vám doručíme paletovou přepravou (Geis, PPL, Toprans či Česká pošta) a bude zabalen tak, aby při přepravě nedošlo k jeho poškození. Zásilka vám bude doručena za první uzamykatelné dveře. I tak při převzetí věnujte zvýšenou pozornost kontrole možného vnějšího poškození obalu. Pokud se domníváte, že jsou kamna poškozena, zásilku nepřebírejte.

Pokud spolu s krbovými kamny objednáváte i příslušenství (nejčastěji kouřovody) či kterékoliv další zboží z naší nabídky, doručíme vám jej vzhledem k možné neforemnosti celé zásilky dodatečnou balíkovou přepravou. Za tento případný balík není účtováno žádné další přepravné.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krbová kamna podle značek
Záruka: 24 měsíců
Typ kamen: Krbová kamna
Produktová řada: Uka
Barva: černá
Šířka: 46 cm
Výška: 63 cm
Hloubka: 40 cm
? Parametr pro filtrování: Šířka: 40 - 49 cm
? Parametr pro filtrování: Výška: 60 - 69 cm
? Parametr pro filtrování: Hloubka: 40 - 49 cm
? Celkový výkon (skupina): 5 - 7 kW
? Maximální výkon do prostoru: 6,2 kW
? Jmenovitý výkon do prostoru: 6 kW
? Rozsah výkonů do prostoru: 1,8 - 6,2 kW
Výměník: Ne
? Vytápěcí schopnost (při ideálních podmínkách): 110 m3
? Kouřovod - vývod: horní, zadní
Kouřovod - průměr: 130 mm
Palivo: ekobrikety, kusové dřevo
Spotřeba paliva: 2,2 kg
? Externí přívod vzduchu: Ano, K dokoupení
? Terciární spalování: Ano
Účinnost: 0,75
Minimální tah komína: 12 Pa
Externí přívod vzduchu (průměr hrdla): 100 mm
Hmotnost: 86 kg
Plášť kamen: ocelový plech

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Firma HAAS+SOHN Rukov, s.r.o. vznikla v roce 1995 spojením bývalé tradiční rumburské firmy Rukov s rakouskou společností Reischl GmbH. Filozofií společnosti je vyrábět kvalitní výrobky za příznivou cenu a především spokojenost zákazníků. To se odráží v designových řešení krbových kamen, jež jsou hřejivým doplňkem nejen moderně zařízených domácností, rekreačních chalup, ale také tradičně pojatých interiérů. 

Kamna Haas+Sohn se vyznačují vysokou účinností přes 80%, poskytují tak vytápění při malé spotřebě paliva. Takto vysoké hodnoty je docíleno především způsobem terciárního spalování, který se stává běžnou součástí u všech nových modelů. Vedle toho všechna kamna splňují evropskou normu EN 13 240 nebo EN 13 229. Většina kamen pak splňuje dokonce i nejpřísnější evropskou emisní normu dle BVG §15A.

Kamna Haas+Sohn v naší nabídce: