Zákaznická podpora:295562735info@arken.cz

CROPAID Antifrost proti mrazu a chladu, přírodní biostimulant, 1 l

Kód: ZJ722
Prověřeno zákazníky
Značka: Cropaid
1 050 Kč / ks 868 Kč bez DPH
Odeslání do 24 hodin (3 ks)
Možnosti doručení

Cropaid AntiFrost® je přírodní biostimulant, který stimuluje produkci nemrznoucích proteinů v rostlině. Tyto nemrznoucí proteiny zabraňují tvorbě krystalů ledu, a tím poškození chladem a mrazem. Zároveň dodává rostlinám potřebné oleje, vitamíny a bílkoviny. Díky tomu se zvyšuje výnos a kvalita rostlin.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Biologická a ekologická pomoc pro rostliny

  • Obsahuje živé bakterie a více než 60 minerálních živin podporujících růst rostliny.
  • Cropaid je přírodní - pro rostliny přirozený a tak nehrozí zatížení ekosystému.
  • Aplikuje se jemným postřikem. Používá se 0,5% roztok (1:200).
  • Je vhodný pro venkovní i pro vnitřní použití.
  • Účinek po aplikaci trvá 10-14 dnů.
  • Cropaid je celosvětově patentovaný a neexistuje pro něj účinnější alternativa.

Jak Cropaid funguje? 

Rostliny se přirozeně chrání před mrazem a chladem produkcí vlastních nemrznoucích bílkovin. Některé rostliny tohoto hormonu produkují více než jiné na základě svých genetických vlastností a prostředí, ve kterém rostou.

CropAid AntiFrost® obsahuje bakterie thiobacillus a jejich produkci rusticyaninu, kyseliny oxalooctové a kyseliny pyrohroznové. Ty jsou ve složení smíchány se speciální směsí minerálů.

Při aplikaci na rostliny je Cropaid absorbován průduchy listů, stonků a kořenů, což stimuluje fotosyntézu a biochemické reakce přirozeného Krebsova cyklu rostliny. To pak vede k produkci vlastních nemrznoucích proteinů a glykoproteinů rostliny. Tyto proteiny interagují s vodou v rostlinných buňkách, což snižuje nebo zastavuje nukleaci ledu, čímž předchází prasknutí a smrti buněk.

Po odeznění stresu z chladu a mrazu se přebytečné nemrznoucí bílkoviny přemění na cukry, oleje, vitamíny a bílkoviny, které rostlina spotřebuje. To stimuluje růst více pupenů a listů, čímž se zvyšuje kvalita a výnos rostliny.

Vylepšená verze AntiFrost MAX® navíc disponuje léčebnými účinky i po skončení období chladu a mrazu.

Účinek může trvat až 14 dní, ale nejúčinnější je do 48 hodin po aplikaci a na povrchu, kde je produkt aplikován.

CropAid AntiFrost® je ekologický a přírodní.

Aplikace

Cropaid se aplikuje jemným postřikem na celou listovou plochu. Ideální jsou 3 postřiky do jednoho týdne, aby se zaručilo pokrytí celé rostliny. Přípravek je koncentrát mísitelný s vodou v poměru 1:200 l (0,5% roztok). Před aplikací přípravek dostatečně rozmíchejte.

Výhody

Cropaid je tedy nejenom účinná ochrana proti mrazu, ale zároveň výborný pomocník pro zvýšení kvality a produkce rostlin.

Na následujícím videu můžete vidět Cropaid v akci - obě rostliny byly umístěny do chladící komory a vystaveny mrazu. Jedna z rostlin byla ošetřena postřikem Cropaid, druhá nikoliv. 

                                     

Antifrost Antifrost MAX Antiheat Antiheat MAX
Balení 1 l; 5 l 1 l 1 l 1 l
Stimulace růstu pupenů a listů Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Prevence poranění Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Stimulace silnějších listů a stonků pro zlepšení zadržování vody  Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Typ ochrany
Odolnost proti akutnímu poškození chladem a mrazem Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Léčebné účinky po skončení období chladu a mrazu Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odolnost proti akutnímu poškození teplem a suchem Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Léčebné účinky po skončení období tepla a sucha Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
vybrat vybrat vybrat vybrat

 

Aplikace pro jednotlivé druhy rostlin

Jahody

Před výsadbou namočit semena/sazenice do roztoku (45 ml Cropaid, který zředíte 10 litry vody). Aplikuje se 7. a 17. den po výsadbě, a jakmile začnou kvést, měl by se postřik aplikovat po celém povrchu rostlin. Pokud je zvýšené riziko chladu a mrazu, doporučuje se opakovat postřik každých 7-15 dnů, a pokud pouze chcete zvýšit jejich výnosnost či kvalitu, můžete aplikovat každých 15 dní.

Jádroviny (jablka, hrušky, kdoule)

Tyto typy ovocných stromů byste měli poprvé ošetřit hned po opadání listí na podzim. Druhou aplikaci k ochraně před mrazem byste měli provést, když se pupeny mění na květy či malé plody. Pro aplikace během jara je důležité sledovat předpovědi počasí, aby byl Cropaid aplikován nejpozději dva dny před mrazem a jeho účinek byl tak co největší. Použijte roztok v poměru 1:200 ml Cropaid. Pokud chcete zvýšit po jarních mrazech jejich kvalitu a schopnosti vstřebávat minerály, doporučuje se aplikovat každé 2-3 týdny.

Peckoviny (meruňky, nektarinky, švestky, třešně)

Pro tyto plodiny se doporučuje použít roztok v poměru 1:200 ml Cropaid. První aplikace byste měli provést na podzim hned po opadání listí, další byste měli provést na jaře, až začnou rašit pupeny. Následující aplikace bude v době kvetení a pro nejlepší účinek aplikujte alespoň 2 dny před očekávaným chladem nebo mrazem.

Vinná réva

První aplikaci proveďte na podzim ihned po opadu listů. Další aplikace provádějte na jaře, až vyraší pupeny. Pro zlepšení kvality úrody aplikujte každých 15-20 dní. Používejte roztok v poměru 1:200 ml Cropaid.

Rajčata

Tyto rostliny je potřeba ošetřit už jako semena. Semena by měla být před výsadbou ošetřena roztokem v poměru 1:200 ml Cropaid, poté nechte semena usušit a dobře je promíchejte. Další postřik aplikujte, pokud je mráz, a pro zvýšení kvality úrody a udržení ochranných účinků aplikujte postřik každých 14 dnů.

Hlávkový salát

První aplikace by měla být provedena po vyklíčení semen, další postřiky aplikujte 2-3 dny před příchodem mrazu. Používejte roztok v poměru 1:200 ml Cropaid každých 15-20 dní. 

Mrkev, fazole, hrách 

První ošetření se aplikuje již před výsadbou. Rozložte semena na suchou podložku a postříkejte je. Před samotnou výsadbou je nechte usušit a dobře promíchejte. Další aplikaci proveďte při nebezpečí chladu a mrazu 2-3 dny předem. Pro zvýšení kvality úrody a udržení ochranných účinků můžete opět aplikovat postřik každých 14 dnů. Používejte roztok v poměru 1:200 ml Cropaid.

Košťáloviny

I tyto rostliny byste měli ošetřit ještě před tím, než je zasadíte do půdy. Pro aplikaci na listy můžete použít jemný rozprašovač, tím zajistíte lepší vstřebávání. Pokud chcete zvýšit kvalitu úrody a schopnost vstřebávat minerály, doporučuje se aplikace každých 15-20 dnů.

Brambory

Cropaid využijete již před výsadbou brambor. Doporučuje se namočit bramborové hlízy v roztoku (450 ml Cropaid na 100 litrů vody) nebo je postříkat jemným aerosolem. Další aplikaci provedete už po výsadbě, kdy byste měli provést postřik na celé listy hned, jakmile začnou růst. Pokud jsou mrazy, měla by být aplikace opakována každých 7-10 dní.

Rostliny v květináčích (domácí i venkovní)

Můžete je chránit před poškozením od mrazu nebo minimalizovat jejich poškození tím, že smícháte Cropaid s vodou v poměru 1:200 ml Cropaid  a postříkáte jemnou mlhou všechny rostliny v květináčích. Tento postřik zlepšuje nejenom jejich vzhled, ale i životnost. Aplikaci můžete provádět každých 15 dní.

Balení a způsob doručení

Produkt Vám doručíme standardní balíkovou přepravou a bude zabalen tak, aby při přepravě nedošlo k jeho poškození. Samotný způsob zabalení závisí na počtu objednaných kusů i dalších položkách objednávky.

Co o CROPAIDU říkají zákazníci

,,Dva přízemní mrazíky nepoškodily ani stromy, ani květiny, ani jahody a borůvčí. Zdá se, že dobrý a účinný výrobek. Oceňuji, že je to bio výrobek." (ET)

,,Porovnáváním s neošetřenými rostlinami, ošetřené rostliny podstatně lépe prosperují nejen vůči chladu. Nemá konkurenci." (LB)

,,Konečně je produkt k sehnání i v ČR. Mám jen nejlepší zkušenosti!" (D)

                                        blog-cropaid

Doplňkové parametry

Kategorie: Příslušenství k zahradním skleníkům
Záruka: 24 měsíců
Produktová řada: Cropaid
Objem: 1 l
Balení: 1 l
Období aplikace: Není omezeno
Období růstu: během vegetace, regenerace
Konzistence hnojiva: Kapalné hnojivo
Typ hnojiva: Přírodní hnojivo, biostimulant
Způsob aplikace: postřik
Typ produktu: proti intenzivnímu chladu a mrazu
Druh ochrany: biostimulant
Typ ochrany: biologická
Způsob ochrany: zlepšení vitality, před stresem
Objem: 1 l
5
0x
4
0x
3
0x
2
0x
1
1x
Nevyplňujte toto pole:
1
MR Avatar autora | 22.4.2024
Postrikal jsem s tim vinohrad a stromky ale stejně všechno zmrzlo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Existuje několik způsobů, jak chránit plodiny před poškozením chladem, mrazem i horkem, ale nic se nevyrovná jedinečným produktům, které navždy změní směr zemědělství na celém světě.

Produkty CROPAID obsahují poddruh bakterií Thiobacillus a minerály používané těmito bakteriemi. Z tohoto důvodu jsou přípravky ekologické a přírodní .

CropAid International Ltd