Zákaznická podpora:295562735info@arken.cz

Sporák na tuhá paliva s teplovodním výměníkem PRITY W12 1P41, levá

Kód: HO972
14 940 Kč / ks 12 347 Kč bez DPH
Skladem (6 ks)
Možnosti doručení

Výkonný sporák do kuchyně na tuhá paliva PRITY 1P41 s výměníkem a výkonem až 16 kW (12 kW do vody/4 kW do vzduchu) s proskleným topeništěm, pečící troubou a s praktickým prostorem pro skladování dřeva. Je schopen vytopit prostor o objemu 170 - 230 m3.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kuchyňský sporák Prity W12 1P41 má vlevo umístěnou prosklenou pečící troubu s teploměrem. V horní části  jsou  dvě varné litinové plotýnky. Ve spodní části kamen najdete praktický prostor pro skladování dřeva.

Kamna jsou z kvalitního ocelového plechu. Jsou opatřena speciálním, žáruvzdorným lakem, který odolává vysokým teplotám. Kličky a regulátory jsou vyrobeny z mosazi nebo jsou poniklované, úchyty jsou dřevěné.

Průměr kouřovodu je 130 cm. Vývod kouřovodu je horní a na výstupu ze sporáku je přidána kouřová klapka pro regulaci spalin. Vnitřek topeniště je vyložen šamotem o síle 30 mm a vybaven litinovým roštem. Primární vzduchovou klapkou umístěnou na dvířkách popelníku, ovládáte přívod vzduchu do kamen, sekundární vzduch oplachuje sklo a nelze ho regulovat. 

Součástí těchto krbových kamen je teplovodní výměník. Teplovodní výměník slouží k možnosti připojení topných těles nebo zásobníkového ohřívače vody.  Jmenovitý výkon kamen 12 kdo vody a 4 kW do vzduchu vám pomůže vytopit prostor o objemu až 230 m3

 Jak na připojení sporáku ke komínu 

Tento sporák napojíte ke komínu s pomocí kouřovodů. Nejčastěji pro spojení použijete kouřové koleno či kouřovou rouru. Pokud se průměry vývodu z kamen a vstupu do komína liší, použijete rovněž kouřovou, případně komínovou redukci. Kouřové redukce využijete pro regulaci průměru na kamnech, komínovou redukci pak pro regulaci v místě připojení na komín. Průměr kouřovodu by se ve směru toku spalin neměl nikdy zužovat.

Pro samotné napojení kouřovodu ke komínu použijete zděř, případně přechodku do komína. Místo vstupu pak můžete překrýt růžicí.

Níže můžete vybírat z kouřovodů, které můžete použít k připojení tohoto sporáku:

O tom, jak postupovat při připojování kamen ke kouřovodu, se můžete dočíst v našem návodu.

 Další vhodné příslušenství 

Kromě kouřovodů, bez kterých se žádné topení v krbových kamnech neobejde, můžete vybírat z řady dalšího příslušenství, které vám provoz kamen zpříjemní a zjednoduší. Krbové nářadí, krbové zásobníky či krbové koše jsou kromě svého praktického využití i pěkným dekorativním doplňkem.

Pro rozdělání ohně v kamnech můžete využít nabídky zápalek či dalších přírodních podpalovačů. K následnému rozhánění teplého vzduchu po místnosti můžete použít krbové větráky a ventilátoryNedílnou součástí topení v kamnech je i jejich pravidelné čistění pomocí krbových kartáčů či vysavače na popel.

 Jak vám sporák doručíme 

Produkt vám doručíme paletovou přepravou (Geis, PPL, Toprans či Česká pošta) a bude zabalen tak, aby při přepravě nedošlo k jeho poškození. Zásilka vám bude doručena za první uzamykatelné dveře. I tak při převzetí věnujte zvýšenou pozornost kontrole možného vnějšího poškození obalu. Pokud se domníváte, že jsou kamna poškozena, zásilku nepřebírejte.

Pokud spolu s krbovými kamny objednáváte i příslušenství (nejčastěji kouřovody) či kterékoliv další zboží z naší nabídky, doručíme vám jej vzhledem k možné neforemnosti celé zásilky dodatečnou balíkovou přepravou. Za tento případný balík není účtováno žádné další přepravné.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sporáky na tuhá paliva
Produktová řada: 1P41
Barva: černá
Šířka: 91 cm
Výška: 80 cm
Hloubka: 56 cm
? Parametr pro filtrování: Šířka: 90 - 99 cm
? Parametr pro filtrování: Výška: 80 - 89 cm
? Parametr pro filtrování: Hloubka: 50 - 59 cm
? Celkový jmenovitý výkon: 16 kW
? Celkový výkon (skupina): 12 - 18 kW (výměník)
? Jmenovitý výkon do prostoru: 4 kW
Výměník: Ano
? Jmenovitý výkon do topné soustavy (výměník): 12 kW
? Vytápěcí schopnost (orientační): 170 - 230 m3
? Vytápěcí schopnost (při ideálních podmínkách): 230 m3
? Kouřovod - vývod: horní - levý
Kouřovod - průměr: 130 mm
Palivo: dřevěné brikety, kusové dřevo
? Emisní třída: 4
? Externí přívod vzduchu: Ne
Účinnost: 0,78
Trouba: Ano
Napojení na výměník(průměr): 3/4"
Objem výměníku: 11 l
Přikládací otvor (Š x V): 19 x 17 cm
Rozměry trouby (Š x H x V): 49 x 21 x 41 cm
Rozměry topeniště (Š x H x V): 22 x 44 x 28 cm
CPV: Ne
Umístění trouby: vlevo
Hmotnost: 115 kg
Plášť kamen: ocelový plech

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

PRITY 95 s.r.o. je bulharská společnost založená v roce 1995, která se specializuje na výrobu krbových kamen a vložek a sporáků či kotlů na tuhá paliva. Mezi hlavní výhody produktů Prity patří vysoký výkon dodávaných výrobků za velmi nízké ceny. Všechny produkty značky Prity jsou označeny emisní třídou 4, jejich provoz i prodej je tedy bez omezení možný i po roce 2022.

Kamna Prity v našem sortimentu:

Další produkty v naší nabídce:

  • Sporáky na tuhá paliva - velmi oblíbené modely Prity 1P34 a další
  • Kotle - modely na tuhá paliva i pelety určené k připojení na teplovodní soustavu
  • Krbové vložky - teplovodní i teplovzdušné krbové vložky