Zákaznická podpora:295562735info@arken.cz

Sporák ÖKONOM 85 FIKO De Luxe bílý levý

Kód: TH500.0000000088
32 670 Kč / ks 27 000 Kč bez DPH
Odeslání do 24 hodin (5 ks)
Možnosti doručení

Tradiční kuchyňský sporák Thorma OKONOM 85 FIKO De Luxe v bílém smaltu, s pečící troubou s teploměrem a ocelovou plotnou na vaření. Vývod kouřovodu boční vlevo. S výkonem 7 kW vytopí prostor o rozměrech až 205 m3.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sporáky na tuhá paliva jsou tu pro každého, kdo nemůže nebo nechce vařit na plynovém nebo indukčním sporáku. Jednoduše zatopíte a můžete začít vařit. Klasický kuchyňský sporák Thorma OKONOM 85 FIKO De Luxe je tradiční výrobek s dlouhou životností. Jeho jmenovitý výkon je 7 kW a je schopný vytopit prostor o rozměrech 82 až 205 m3.

Specifika

Dvouplášťová konstrukce zajišťuje větší intenzitu rozvádění tepla a zároveň tím zabezpečuje ochlazování venkovních krytů. V horní části sporáku je ocelová plotna. V pravé části sporáku jsou přikládací a popelníková dvířka s ruční regulací spalovacího vzduchu. Vlevo je umístěna prosklená pečící trouba s teploměrem

Vnitřek topeniště je vyložen šamotem o síle 30 mm a vybaven litinovým roštem. Kamna mají boční vývod kouřovodu o průměru 120 mm, kouřovod je umístěn vlevo. Ve spodní části je umístěný prostorný zásobník na dřevo. Pod troubou je otvor na čištění spodní části sporáku, který je zakrytý smaltovaným víkem. Sporák je konstruován na spalování hnědouhelných briket a suchého palivového dříví. Povrchová úprava je kvalitní bílý smalt.

Příslušenství

  • Smaltovaný pekáč
  • Smaltovaný plech k pečení
  • Niklovaná mřížka
  • Manipulační klíč
  • Návod

 Jak na připojení sporáku ke komínu 

Tento sporák napojíte ke komínu s pomocí kouřovodů. Nejčastěji pro spojení použijete kouřové koleno či kouřovou rouru. Pokud se průměry vývodu z kamen a vstupu do komína liší, použijete rovněž kouřovou, případně komínovou redukci. Kouřové redukce využijete pro regulaci průměru na kamnech, komínovou redukci pak pro regulaci v místě připojení na komín. Průměr kouřovodu by se ve směru toku spalin neměl nikdy zužovat.

Pro samotné napojení kouřovodu ke komínu použijete zděř, případně přechodku do komína. Místo vstupu pak můžete překrýt růžicí.

Níže můžete vybírat z kouřovodů, které můžete použít k připojení tohoto sporáku:

O tom, jak postupovat při připojování kamen ke kouřovodu, se můžete dočíst v našem návodu.

 Další vhodné příslušenství 

Kromě kouřovodů, bez kterých se žádné topení v krbových kamnech neobejde, můžete vybírat z řady dalšího příslušenství, které vám provoz kamen zpříjemní a zjednoduší. Krbové nářadí, krbové zásobníky či krbové koše jsou kromě svého praktického využití i pěkným dekorativním doplňkem.

Pro rozdělání ohně v kamnech můžete využít nabídky zápalek či dalších přírodních podpalovačů. K následnému rozhánění teplého vzduchu po místnosti můžete použít krbové větráky a ventilátoryNedílnou součástí topení v kamnech je i jejich pravidelné čistění pomocí krbových kartáčů či vysavače na popel.

Chcete znát výhody při topení palivovým dřevem? Přečtěte si náš článek.

 Jak vám sporák doručíme 

Produkt vám doručíme paletovou přepravou (Geis, PPL, Toprans či Česká pošta) a bude zabalen tak, aby při přepravě nedošlo k jeho poškození. Zásilka vám bude doručena za první uzamykatelné dveře. I tak při převzetí věnujte zvýšenou pozornost kontrole možného vnějšího poškození obalu. Pokud se domníváte, že jsou kamna poškozena, zásilku nepřebírejte.

Pokud spolu s krbovými kamny objednáváte i příslušenství (nejčastěji kouřovody) či kterékoliv další zboží z naší nabídky, doručíme vám jej vzhledem k možné neforemnosti celé zásilky dodatečnou balíkovou přepravou. Za tento případný balík není účtováno žádné další přepravné.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sporáky na tuhá paliva
Záruka: 24 měsíců
Produktová řada: Ökonom
Barva: bílá
Šířka: 85 cm
Výška: 85 cm
Hloubka: 60 cm
? Parametr pro filtrování: Šířka: 80 - 89 cm
? Parametr pro filtrování: Výška: 80 - 89 cm
? Parametr pro filtrování: Hloubka: 60 - 69 cm
? Celkový výkon (skupina): 5 - 7 kW, 7 - 12 kW
? Maximální výkon do prostoru: 10,5 kW
? Jmenovitý výkon do prostoru: 7 kW
? Rozsah výkonů do prostoru: 3,5 - 10,5 kW
Výměník: Ne
? Vytápěcí schopnost (orientační): 82 - 200 m3
? Vytápěcí schopnost (při ideálních podmínkách): 200 m3
? Kouřovod - vývod: boční - levý
Kouřovod - průměr: 120 mm
Palivo: dřevěné brikety, hnědouhelné brikety, kusové dřevo
? Externí přívod vzduchu: Ne
Účinnost: 0,8
Provedení: dvouplášťový
Maximální délka polena: 25 cm
Trouba: Ano
Provozní tah komína: 11 Pa
Průměrná spotřeba dřeva: 2,2 kg/h
Umístění trouby: vlevo
Hmotnost: 140 kg
Plášť kamen: smalt
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
J Avatar autora | 2.2.2022
Slušné zpracování, poměrně velký spalovací prostor, velký výkon. Vhodný pro letní i zimní provoz. Rychle vytopí velkou místnost, lze regulovat přívod vzduchu (ovládá se z prostoru popelníku), užitečný teploměr ve dvířkách. Doporučuji.
5
Avatar autora | 28.5.2021
Jsem na výsost spokojen

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

THORMA Výroba, k.s. je společnost, která vznikla v roce 1998 a pokračuje ve více jak stoleté tradici bývalého výrobního podniku Kovosmalt Fiľakovo. Společnost se specializuje na výrobu v oblasti krbových kamen či ohřívačů vody. Svoje produktové portfolio společnost neustále a aktivně upravuje. V sortimentu tak naleznete nejen kamna s tradičním osvědčeným designem a konstrukcí, ale také kamna, která odpovídají nejnovějším trendům.

Výrobky od Thormy v naší nabídce:

Líbí se vám kamna Thorma? Podívejte se na kompletní nabídku.