Zákaznická podpora:295562735info@arken.cz

Kachlová kamna EBOLI, hnědá kachle

Kód: HS0332215500000
49 990 Kč –8 %
Kachlová kamna EBOLI černá, hnědá kachle
49 990 Kč –8 % 45 690 Kč / ks 37 760 Kč bez DPH
Skladem (4 ks)
Možnosti doručení

Kamna Haas+Sohn EBOLI s výkonem 8 kW s kachlovým obkladem bez dekoru v hnědé barvě.

40617625_321927088556316_5970596254789402624_n

Detailní informace

Detailní popis produktu

Krbová kamna Haas+Sohn  EBOLI  v černém provedení s kachlovým obkladem v hnědé barvě najdou své uplatnění v novostavbách i stávající zástavbě. Kamna spojují nadčasový design s tradičním kachlovým obložením bez dekoru, který zapadne do každého interiéru.

  • jednoduchý styl
  • nenáročná obsluha a údržba
  • vysoké výkony a nízké emise
  • dlouhodobě prověřená kvalita 

Kamna EBOLI si můžete vybrat ve čtyřech barvách. V barvě kachlů zelené, hnědé, karamel a tabák. Díky kachlovému obkladu bude teplo z kamen sálat ještě dlouho po vyhasnutí ohně.  Všechny barevné varianty se dodávají se spodním soklem v bílé barvě, můžete si ho ale natřít libovolnou barvou podle svého vkusu. 

Uchvátí vás svým luxusním provedením a většími skleněnými dvířky ze speciální sklo-keramické hmoty s vysokou tepelnou odolností, které zaručují nádherný zážitek z pohledu na plápolající oheň. Pod prosklenou částí kamen najdete prostor určený pro skladování dřeva, či dřevěných briket.

Efektivní spalování

Tato kamna jsou vysoce efektivní také díky možnosti terciárního spalování, kdy dochází k procesu zužitkování zbytkových hořlavých plynů, které by běžně odcházely se zplodinami komínem. Díky této funkci tak dochází ke zvýšení účinnosti spalování a tím i nižší spotřebě dřeva.

Nedílnou součástí kamen je technická dokumentace k produktu, kterou naleznete v souvisejících souborech.

 Jak na připojení krbových kamen ke komínu 

Krbová kamna napojíte ke komínu s pomocí kouřovodů. Nejčastěji pro spojení použijete kouřové koleno či kouřovou rouru. Pokud se průměry vývodu z kamen a vstupu do komína liší, použijete rovněž kouřovou, případně komínovou redukci. Kouřové redukce využijete pro regulaci průměru na kamnech, komínovou redukci pak pro regulaci v místě připojení na komín. Průměr kouřovodu by se ve směru toku spalin neměl nikdy zužovat.

Pro samotné napojení kouřovodu ke komínu použijete zděř, případně přechodku do komína. Místo vstupu pak můžete překrýt růžicí.

Níže můžete vybírat z kouřovodů, které můžete použít k připojení tohoto modelu kamen:

O tom, jak postupovat při připojování kamen ke kouřovodu, se můžete dočíst v našem návodu.

 Další vhodné příslušenství 

Kromě kouřovodů, bez kterých se žádné topení v krbových kamnech neobejde, můžete vybírat z řady dalšího příslušenství, které vám provoz kamen zpříjemní a zjednoduší. Krbové nářadí, krbové zásobníky či krbové koše jsou kromě svého praktického využití i pěkným dekorativním doplňkem.

Pro rozdělání ohně v kamnech můžete využít nabídky zápalek či dalších přírodních podpalovačů. K následnému rozhánění teplého vzduchu po místnosti můžete použít krbové větráky a ventilátoryNedílnou součástí topení v kamnech je i jejich pravidelné čistění pomocí krbových kartáčů či vysavače na popel.

Chcete znát výhody při topení palivovým dřevem? Přečtěte si náš článek.

 Jak vám kamna doručíme 

Produkt vám doručíme paletovou přepravou (Geis, PPL, Toprans či Česká pošta) a bude zabalen tak, aby při přepravě nedošlo k jeho poškození. Zásilka vám bude doručena za první uzamykatelné dveře. I tak při převzetí věnujte zvýšenou pozornost kontrole možného vnějšího poškození obalu. Pokud se domníváte, že jsou kamna poškozena, zásilku nepřebírejte.

Pokud spolu s krbovými kamny objednáváte i příslušenství (nejčastěji kouřovody) či kterékoliv další zboží z naší nabídky, doručíme vám jej vzhledem k možné neforemnosti celé zásilky dodatečnou balíkovou přepravou. Za tento případný balík není účtováno žádné další přepravné.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kachlová krbová kamna
Záruka: 24 měsíců
Typ kamen: Kachlová kamna, Soklová kamna
Produktová řada: Eboli
Barva: hnědá
Šířka: 70 cm
Výška: 100 cm
Hloubka: 50 cm
? Parametr pro filtrování: Šířka: 70 - 79 cm
? Parametr pro filtrování: Výška: 100 - 109 cm
? Parametr pro filtrování: Hloubka: 50 - 59 cm
? Celkový výkon (skupina): 7 - 12 kW
? Jmenovitý výkon do prostoru: 8 kW
? Rozsah výkonů do prostoru: 2,6 - 8,4 kW
Výměník: Ne
? Vytápěcí schopnost (orientační): 40 - 150 m3
? Vytápěcí schopnost (při ideálních podmínkách): 150 m3
? Kouřovod - vývod: horní
Kouřovod - průměr: 150 mm
Palivo: ekobrikety, hnědouhelné brikety, kusové dřevo
Spotřeba paliva: 0,7-2,4 kg
? Externí přívod vzduchu: Ne
? Terciární spalování: Ano
Účinnost: 0,77
Minimální tah komína: 12 Pa
Provozní tah komína: 12 Pa
Průměrná spotřeba dřeva: 2,4 kg/h
Sokl: Bílý sokl
Hmotnost: 162 kg
Plášť kamen: kachle

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Firma HAAS+SOHN Rukov, s.r.o. vznikla v roce 1995 spojením bývalé tradiční rumburské firmy Rukov s rakouskou společností Reischl GmbH. Filozofií společnosti je vyrábět kvalitní výrobky za příznivou cenu a především spokojenost zákazníků. To se odráží v designových řešení krbových kamen, jež jsou hřejivým doplňkem nejen moderně zařízených domácností, rekreačních chalup, ale také tradičně pojatých interiérů. 

Kamna Haas+Sohn v naší nabídce: