Zákaznická podpora:295562735info@arken.cz

Kachlová kamna MANTA, kachle medovník, kachlový top+sokl

Kód: HS0434215010000
47 990 Kč / ks 39 661 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)
Možnosti doručení

Kamna Haas+Sohn MANTA s výkonem 7 kW s kachlovým obkladem a víkem v barvě medovníku.

40617625_321927088556316_5970596254789402624_n40610020_1394126334023932_981501165025886208_n

Detailní informace

Detailní popis produktu

Krbová kamna Haas+Sohn  MANTA  v černém provedení s kachlovým obkladem v barvě medovníku najdou své uplatnění v novostavbách i stávající zástavbě. Kamna spojují nadčasový design s tradičním kachlovým obložením bez dekoru, který zapadne do každého interiéru.

  • jednoduchý styl
  • nenáročná obsluha a údržba
  • vysoké výkony a nízké emise
  • dlouhodobě prověřená kvalita 

Kamna MANTA si můžete vybrat ve třech barevných provedeních. V barvě kachlů zelené, hnědé a medovník. Všechny barevné varianty se dodávají s kachlovým spodním soklem a římsou. Díky kachlovému obkladu bude teplo z kamen sálat ještě dlouho po vyhasnutí ohně. 

Uchvátí vás svým luxusním provedením a většími skleněnými dvířky ze speciální sklo-keramické hmoty s vysokou tepelnou odolností, které zaručují nádherný zážitek z pohledu na plápolající oheň.

Efektivní spalování

Tato kamna jsou vysoce efektivní také díky možnosti terciárního spalování, kdy dochází k procesu zužitkování zbytkových hořlavých plynů, které by běžně odcházely se zplodinami komínem. Díky této funkci tak dochází ke zvýšení účinnosti spalování a tím i nižší spotřebě dřeva.

Stavíte nový nízkoenergetický dům? Rekonstruujete a zvyšujete podíl izolace pro váš byt?

V tom případě jsou pro vás tato kamna s externím přívodem vzduchu ideální volbou! Díky možnosti přívodu vzduchu z venkovních prostor nedochází ke spalování již ohřátého vzduchu z místnosti a efektivita spalování opět roste. Zároveň vám kamna nebudou brát drahocenný vzduch v místnosti a vy tím pádem nebudete muset tak často větrat.

Nedílnou součástí kamen je technická dokumentace k produktu, kterou naleznete v souvisejících souborech.

 Jak na připojení krbových kamen ke komínu 

Krbová kamna napojíte ke komínu s pomocí kouřovodů. Nejčastěji pro spojení použijete kouřové koleno či kouřovou rouru. Pokud se průměry vývodu z kamen a vstupu do komína liší, použijete rovněž kouřovou, případně komínovou redukci. Kouřové redukce využijete pro regulaci průměru na kamnech, komínovou redukci pak pro regulaci v místě připojení na komín. Průměr kouřovodu by se ve směru toku spalin neměl nikdy zužovat.

Pro samotné napojení kouřovodu ke komínu použijete zděř, případně přechodku do komína. Místo vstupu pak můžete překrýt růžicí.

Níže můžete vybírat z kouřovodů, které můžete použít k připojení tohoto modelu kamen:

O tom, jak postupovat při připojování kamen ke kouřovodu, se můžete dočíst v našem návodu.

 Další vhodné příslušenství 

Kromě kouřovodů, bez kterých se žádné topení v krbových kamnech neobejde, můžete vybírat z řady dalšího příslušenství, které vám provoz kamen zpříjemní a zjednoduší. Krbové nářadí, krbové zásobníky či krbové koše jsou kromě svého praktického využití i pěkným dekorativním doplňkem.

Pro rozdělání ohně v kamnech můžete využít nabídky zápalek či dalších přírodních podpalovačů. K následnému rozhánění teplého vzduchu po místnosti můžete použít krbové větráky a ventilátoryNedílnou součástí topení v kamnech je i jejich pravidelné čistění pomocí krbových kartáčů či vysavače na popel.

 Jak vám kamna doručíme 

Produkt vám doručíme paletovou přepravou (Geis, PPL, Toprans či Česká pošta) a bude zabalen tak, aby při přepravě nedošlo k jeho poškození. Zásilka vám bude doručena za první uzamykatelné dveře. I tak při převzetí věnujte zvýšenou pozornost kontrole možného vnějšího poškození obalu. Pokud se domníváte, že jsou kamna poškozena, zásilku nepřebírejte.

Pokud spolu s krbovými kamny objednáváte i příslušenství (nejčastěji kouřovody) či kterékoliv další zboží z naší nabídky, doručíme vám jej vzhledem k možné neforemnosti celé zásilky dodatečnou balíkovou přepravou. Za tento případný balík není účtováno žádné další přepravné.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kachlová krbová kamna
Záruka: 24 měsíců
Typ kamen: Kachlová kamna, Soklová kamna
Produktová řada: Manta
Barva: medovník
Šířka: 74 cm
Výška: 86 cm
Hloubka: 55 cm
? Parametr pro filtrování: Šířka: 70 - 79 cm
? Parametr pro filtrování: Výška: 80 - 89 cm
? Parametr pro filtrování: Hloubka: 50 - 59 cm
? Celkový výkon (skupina): 5 - 7 kW, 7 - 12 kW
? Maximální výkon do prostoru: 7,2 kW
? Jmenovitý výkon do prostoru: 7 kW
? Rozsah výkonů do prostoru: 2,3 - 7,2 kW
Výměník: Ne
? Vytápěcí schopnost (orientační): 65 - 130 m3
? Vytápěcí schopnost (při ideálních podmínkách): 130 m3
? Kouřovod - vývod: horní, zadní
Kouřovod - průměr: 150 mm
Palivo: ekobrikety, hnědouhelné brikety, kusové dřevo
Spotřeba paliva: 2,4 kg
? Externí přívod vzduchu: Ano
? Terciární spalování: Ano
Účinnost: 0,8
Minimální tah komína: 12 Pa
Průměrná spotřeba dřeva: 2,2 kg/h
Sokl: Kachlový sokl
Externí přívod vzduchu (průměr hrdla): 100 mm
Hmotnost: 126 kg
Plášť kamen: kachle

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Firma HAAS+SOHN Rukov, s.r.o. vznikla v roce 1995 spojením bývalé tradiční rumburské firmy Rukov s rakouskou společností Reischl GmbH. Filozofií společnosti je vyrábět kvalitní výrobky za příznivou cenu a především spokojenost zákazníků. To se odráží v designových řešení krbových kamen, jež jsou hřejivým doplňkem nejen moderně zařízených domácností, rekreačních chalup, ale také tradičně pojatých interiérů. 

Kamna Haas+Sohn v naší nabídce: