Zákaznická podpora:295562735info@arken.cz

Sporák na tuhá paliva PRITY 2P50, pravá

Kód: HO136
13 408 Kč / ks 11 081 Kč bez DPH
Skladem (4 ks)
Možnosti doručení

Sporák na tuhá paliva PRITY 2P50 s výkonem 16 kW, s pečící troubou s teploměrem, proskleným topeništěm a s dostatečným prostorem pro skladování dřeva. Horní vývod spalin umístěný vpravo. Vytopí prostor o objemu až 240 m3.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sporáky na tuhá paliva jsou tu pro každého, kdo nechce nebo nemůže vařit na plynovém nebo indukčním sporáku. Jednoduše zatopíte a můžete začít vařit. Kuchyňský sporák PRITY 2P50 se vyznačuje jednoduchým vzhledem, nenáročnou obsluhou a údržbou. Na pravé straně je umístěna prosklená pečící trouba s teploměrem. V horní části jsou dvě litinové plotýnky o velikosti 40 × 27 cm. Ve spodní části kamen je praktický prostor pro skladování dřeva. Výjimečný vzhled dodají kamnům výrazná ozdobná madla dvířek. 

Specifikace

Materiál na výrobu kamen je kvalitní ocelový plech o síle 2 mm, vrchní část kamen pak z ocelového plechu o síle 3-4 mm.Kamna jsou nalakována speciálním odolným žáruvzdorným lakem. Dokonalý výhled na plameny umožňují prosklená dvířka topeniště, ta jsou vybavena tepelně odolným keramickým sklem.

Kamna mají horní vývod kouřovodu o průměru 130 mm, kouřovod je umístěn vpravo.Na výstupu ze sporáku je přidána kouřová klapka.Topeniště je vybaveno litinovým roštem a vyloženo šamotem o síle 30 mm. Primární vzduchová klapka je umístěna pod dvířky, touto klapkou ovládáte přívod vzduchu do kamen. Sekundární vzduch oplachuje sklo a nelze regulovat.

Pečící trouba

Do sporáku je integrován pečící prostor, díky kterému je možné vařit nebo péct nezávisle na elektřině nebo plynu. Pečící trouba je vybavena teploměrem, díky kterému máte vždy přehled o optimální teplotě. V troubě můžete péct například pizzu, maso, sladké i slané pečivo.  

Vytápěcí schopnost

U kamen a krbů výrobci udávají vytápěcí schopnost. Tento údaj je potřeba chápat jako orientační, protože vytápěcí schopnost je závislá na energetické náročnosti nemovitosti. Na nemovitost s vyššími tepelnými nároky (samostatně stojící dům, chladnější oblast, slabší zdivo, starší okna) počítejme s potřebou 3 kW na 50 m3, v opačném případě stačí 1 kW na 20 m3.

Nedílnou součástí kamen je návod a technická dokumentace k produktu, které naleznete v souvisejících souborech.

 Jak na připojení sporáku ke komínu 

Tento sporák napojíte ke komínu s pomocí kouřovodů. Nejčastěji pro spojení použijete kouřové koleno či kouřovou rouru. Pokud se průměry vývodu z kamen a vstupu do komína liší, použijete rovněž kouřovou, případně komínovou redukci. Kouřové redukce využijete pro regulaci průměru na kamnech, komínovou redukci pak pro regulaci v místě připojení na komín. Průměr kouřovodu by se ve směru toku spalin neměl nikdy zužovat.

Pro samotné napojení kouřovodu ke komínu použijete zděř, případně přechodku do komína. Místo vstupu pak můžete překrýt růžicí.

Níže můžete vybírat z kouřovodů, které můžete použít k připojení tohoto sporáku:

O tom, jak postupovat při připojování kamen ke kouřovodu, se můžete dočíst v našem návodu.

 Další vhodné příslušenství 

Kromě kouřovodů, bez kterých se žádné topení v krbových kamnech neobejde, můžete vybírat z řady dalšího příslušenství, které vám provoz kamen zpříjemní a zjednoduší. Krbové nářadí, krbové zásobníky či krbové koše jsou kromě svého praktického využití i pěkným dekorativním doplňkem.

Pro rozdělání ohně v kamnech můžete využít nabídky zápalek či dalších přírodních podpalovačů. K následnému rozhánění teplého vzduchu po místnosti můžete použít krbové větráky a ventilátoryNedílnou součástí topení v kamnech je i jejich pravidelné čistění pomocí krbových kartáčů či vysavače na popel.

Chcete znát výhody při topení palivovým dřevem? Přečtěte si náš článek.

 Jak vám sporák doručíme 

Produkt vám doručíme paletovou přepravou (Geis, PPL, Toprans či Česká pošta) a bude zabalen tak, aby při přepravě nedošlo k jeho poškození. Zásilka vám bude doručena za první uzamykatelné dveře. I tak při převzetí věnujte zvýšenou pozornost kontrole možného vnějšího poškození obalu. Pokud se domníváte, že jsou kamna poškozena, zásilku nepřebírejte.

Pokud spolu s krbovými kamny objednáváte i příslušenství (nejčastěji kouřovody) či kterékoliv další zboží z naší nabídky, doručíme vám jej vzhledem k možné neforemnosti celé zásilky dodatečnou balíkovou přepravou. Za tento případný balík není účtováno žádné další přepravné.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sporáky na tuhá paliva
Typ kamen: Sporák bez výměníku
Produktová řada: 2P50
Barva: černá
Šířka: 99 cm
Výška: 80 cm
Hloubka: 60 cm
? Parametr pro filtrování: Šířka: 90 - 99 cm
? Parametr pro filtrování: Výška: 80 - 89 cm
? Parametr pro filtrování: Hloubka: 60 - 69 cm
? Celkový výkon (skupina): 12 - 18 kW
? Jmenovitý výkon do prostoru: 16 kW
Výměník: Ne
? Vytápěcí schopnost (orientační): 190 - 240 m3
? Vytápěcí schopnost (při ideálních podmínkách): 240 m3
? Kouřovod - vývod: horní - pravý
Kouřovod - průměr: 130 mm
Palivo: dřevěné brikety, kusové dřevo
? Emisní třída: 4
? Externí přívod vzduchu: Ne
Účinnost: 0,75
Maximální délka polena: 47 cm
Přikládací otvor (Š x V): 19 x 16 cm
Rozměry topeniště (Š x H x V): 22 x 49 x 30 cm
CPV: Ne
Umístění trouby: vpravo
Hmotnost: 116 kg
Plášť kamen: ocelový plech
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MW Avatar autora | 4.1.2021
Výborný,velka vyhrevnost

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

PRITY 95 s.r.o. je bulharská společnost založená v roce 1995, která se specializuje na výrobu krbových kamen a vložek a sporáků či kotlů na tuhá paliva. Mezi hlavní výhody produktů Prity patří vysoký výkon dodávaných výrobků za velmi nízké ceny. Všechny produkty značky Prity jsou označeny emisní třídou 4, jejich provoz i prodej je tedy bez omezení možný i po roce 2022.

Kamna Prity v našem sortimentu:

Další produkty v naší nabídce:

  • Sporáky na tuhá paliva - velmi oblíbené modely Prity 1P34 a další
  • Kotle - modely na tuhá paliva i pelety určené k připojení na teplovodní soustavu
  • Krbové vložky - teplovodní i teplovzdušné krbové vložky