Sporák na tuhá paliva s výměníkem PRITY GT W10 FI G DR, černá

Kód: HO7166
38 460 Kč / ks 31 785 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)
Možnosti doručení

Sporák na tuhá paliva PRITY s teplovodním výměníkem, sklokeramickou deskou a nerezovou pečící troubou. S výkonem 4 kW do prostoru + 10 kW do vody vytopí prostor o objemu až 160 m3. Uzavíratelný prostor pro skladování dřeva. Horní vývod spalin pravý. Tato kamna nelze provozovat bez připojení k topné soustavě.
doprava-na-kamna

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Sporáky na tuhá paliva jsou tu pro každého, kdo nemůže nebo nechce vařit na plynovém nebo indukčním sporáku. Jednoduše zatopíte a můžete začít vařit. Kuchyňský sporák PRITY GT W10 FI G DR  v černé barvě se vyznačuje jednoduchým vzhledem, nenáročnou obsluhou a údržbou. Na pravé straně je umístěna prosklená, nerezová pečící trouba s teploměrem. V horní části je moderní sklokeramická deska namísto klasického tálu. Výjimečný vzhled dodají kamnům výrazná ozdobná madla dvířek. 

Specifikace 

Kamna jsou vyrobena z kvalitního plechu o síle 2 mm. Horní část kamen sestává částečně z litinové desky o síle 3-4 mm a částečně ze sklokeramické desky. Kamna jsou nalakována speciálním odolným žáruvzdorným lakem. Dokonalý výhled na plameny umožňují prosklená dvířka topeniště, ta jsou vybavena tepelně odolným keramickým sklem. Po obvodu dvířek je těsnění ze skelných vláken. V dolní části kamen je umístěn praktický uzavíratelný prostor pro skladování dřeva.

Kamna mají horní vývod kouřovodu o průměru 150 mm, kouřovod je umístěn vpravo. Na výstupu ze sporáku je přidána kouřová klapka. Topeniště je vybaveno litinovým roštem a vyloženo šamotem o síle 30 mm. Primární vzduchová klapka je umístěna pod dvířky, touto klapkou ovládáte přívod vzduchu do kamen. Sekundární vzduch oplachuje sklo a nelze regulovat.

Teplovodní výměník

Součástí sporáku PRITY GT W10 FI G DR je teplovodní výměník. Teplovodní výměník umožňuje připojení topných těles nebo zásobníkového ohřívače vody. Celkový výkon sporáku je 14 kW, z toho 10 kW jde do vody a 4 kW do vzduchu.  Sporák vytopí prostor o objemu až 160 m3.

Pečící trouba 

Do sporáku je integrován pečící prostor, díky kterému je možné vařit nebo péct nezávisle na elektřině nebo plynu. Pečící trouba je vybavena teploměrem, díky kterému máte vždy přehled o optimální teplotě. V troubě můžete péct například pizzu, maso, sladké i slané pečivo.  

 Jak na připojení krbových kamen ke komínu 

Krbová kamna napojíte ke komínu s pomocí kouřovodů. Nejčastěji pro spojení použijete kouřové koleno či kouřovou rouru. Pokud se průměry vývodu z kamen a vstupu do komína liší, použijete rovněž kouřovou, případně komínovou redukci. Kouřové redukce využijete pro regulaci průměru na kamnech, komínovou redukci pak pro regulaci v místě připojení na komín. Průměr kouřovodu by se ve směru toku spalin neměl nikdy zužovat.

Pro samotné napojení kouřovodu ke komínu použijete zděř, případně přechodku do komína. Místo vstupu pak můžete překrýt růžicí.

Níže můžete vybírat z kouřovodů, které můžete použít k připojení tohoto modelu kamen:

O tom, jak postupovat při připojování kamen ke kouřovodu, se můžete dočíst v našem návodu.

 Další vhodné příslušenství 

Kromě kouřovodů, bez kterých se žádné topení v krbových kamnech neobejde, můžete vybírat z řady dalšího příslušenství, které vám provoz kamen zpříjemní a zjednoduší. Krbové nářadí, krbové zásobníky či krbové koše jsou kromě svého praktického využití i pěkným dekorativním doplňkem.

Pro rozdělání ohně v kamnech můžete využít nabídky zápalek či dalších přírodních podpalovačů. K následnému rozhánění teplého vzduchu po místnosti můžete použít krbové větráky a ventilátoryNedílnou součástí topení v kamnech je i jejich pravidelné čistění pomocí krbových kartáčů či vysavače na popel.

 Jak vám kamna doručíme  

Produkt vám doručíme paletovou přepravou (Geis, PPL, Toprans či Česká pošta) a bude zabalen tak, aby při přepravě nedošlo k jeho poškození. Zásilka vám bude doručena za první uzamykatelné dveře. I tak při převzetí věnujte zvýšenou pozornost kontrole možného vnějšího poškození obalu. Pokud se domníváte, že jsou kamna poškozena, zásilku nepřebírejte.

Pokud spolu s krbovými kamny objednáváte i příslušenství (nejčastěji kouřovody) či kterékoliv další zboží z naší nabídky, doručíme vám jej vzhledem k možné neforemnosti celé zásilky dodatečnou balíkovou přepravou. Za tento případný balík není účtováno žádné další přepravné.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sporáky na tuhá paliva
Záruka: 24 měsíců
Typ kamen: Sporák s výměníkem
Produktová řada: GT
Barva: černá
Šířka: 93 cm
Výška: 80 cm
Hloubka: 62 cm
? Parametr pro filtrování: Šířka: 90 - 99 cm
? Parametr pro filtrování: Výška: 80 - 89 cm
? Parametr pro filtrování: Hloubka: 60 - 69 cm
? Celkový jmenovitý výkon: 14 kW
? Celkový výkon (skupina): 12 - 18 kW (výměník)
? Jmenovitý výkon do prostoru: 4 kW
Výměník: Ano
? Jmenovitý výkon do topné soustavy (výměník): 10 kW
? Vytápěcí schopnost (orientační): 120 - 160 m3
? Kouřovod - vývod: horní - pravý
Kouřovod - průměr: 150 mm
Palivo: dřevo, dřevěné brikety
? Externí přívod vzduchu: Ne
Maximální délka polena: 46 cm
Trouba: ano, nerezová
Rozměry trouby (Š x H x V): 420 x 490 x 220 mm
Rozměry topeniště (Š x H x V): 222 x 460 x 330 mm
Umístění trouby: vpravo
Hmotnost: 130 kg
Plášť kamen: ocelový plech

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

PRITY 95 s.r.o. je bulharská společnost založená v roce 1995, která se specializuje na výrobu krbových kamen a vložek a sporáků či kotlů na tuhá paliva. Mezi hlavní výhody produktů Prity patří vysoký výkon dodávaných výrobků za velmi nízké ceny. Všechny produkty značky Prity jsou označeny emisní třídou 4, jejich provoz i prodej je tedy bez omezení možný i po roce 2022.

Kamna Prity v našem sortimentu:

Další produkty v naší nabídce:

  • Sporáky na tuhá paliva - velmi oblíbené modely Prity 1P34 a další
  • Kotle - modely na tuhá paliva i pelety určené k připojení na teplovodní soustavu
  • Krbové vložky - teplovodní i teplovzdušné krbové vložky