Zákaznická podpora:295562735info@arken.cz

Krbová kamna FLAMINGO DELUXE PENTAI, krémová

Kód: FLHSF42-023
48 790 Kč / ks 40 322 Kč bez DPH
Skladem - dodání do 10 dnů
Můžeme doručit do:
7.8.2024
Možnosti doručení

Luxusní krbová kamna Pentai s výkonem 9 kW v krémové barvě. Vytápěcí schopnost kamen činí až 220 m3, horní vývod kouřovodu, průměr vývodu 150 mm. S externím přívodem vzduchu. Síla plechu 3 a 5 mm. Důraz na design a nové technologie.

haas-privod-vzduchu 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Krbová kamna FLAMINGO DELUXE ® PENTAI s jmenovitým výkonem 9 kW v krémové barvě, mají mnoho nadstandardních doplňků. Inovativní prvky směřují především ke zlepšení obsluhy krbových kamen. Tato nadčasová kamna jsou moderní, účinná a s designem, který jinde nenajdete. 

Kamna FLAMINGO DELUXE PENTAI se vyrábí v šesti barevných variantách - červené, krémové, šedé, olivové, sametově hnědé a černé. Materiál na výrobu kamen je kvalitní ocelový plech 3 a 5 mm a je pečlivě vybírán tak, aby dosahoval nejvyšší kvality. Luxusní černěné sklo tvoří celou čelní plochu kamen.
 
Krbová kamna FLAMINGO DELUXE dosáhla na nejpřísnější evropské normy jako jsou BImSchV – Stufe 2, 15a B-VG, DINplus, Ekodesign.
 
 Přednosti 
  • Ovládání externího přívodu vzduchu - 150 mm
  • Dvojitý oplach skla předehřátým sekundárním vzduchem
  • Unikátní systém hoření s významným vlivem na kvalitu spalovacího procesu, ekologii a estetiku
  • Plynulá regulace intenzity ohně
  • Inteligentní přísun primárního, sekundárního a terciárního vzduchu do spalovací komory zajišťuje dokonalé spalování
  • Izolované topeniště z expandovaného vermikulitu (univerzální nerost používaný jako vysokoteplotní izolace)
  • Tří-bodové zavírání zajišťuje správné a dlouhodobé funkční zavírání dvířek spalovací komory
  • Skrytý popelník.

 Stavíte nový nízkoenergetický dům? Rekonstruujete a zvyšujete podíl izolace pro váš byt? 

V tom případě jsou pro vás tato kamna s externím přívodem vzduchu ideální volbou! Díky možnosti přívodu vzduchu z venkovních prostor nedochází ke spalování již ohřátého vzduchu z místnosti a efektivita spalování opět roste. Zároveň vám kamna nebudou brát drahocenný vzduch v místnosti a vy tím pádem nebudete muset tak často větrat.

HS Flamingo DeLuxe Pentai

 Unikátní systém spalování 

Přísun vzduchu je zajištěn centrálně ze zadní části kamen. Množství popela je minimální. Celý spalovací proces je ovládán dvěma táhly, kdy první slouží k regulaci primárního vzduchu, potřebného k zatopení a rozhoření dřeva. Druhé táhlo slouží k podpoře sekundárního spalování, tedy spalování plynů. Jeho otevřením dochází k přísunu terciárního předehřátého vzduchu do horní části, který je vháněn do komory pomocí vrchního deflektoru. Tento vzduch se používá k úspornému a co nejefektivnějšímu průběhu hoření dřeva. Tímto je zajištěna vysoká účinnost a krásné hoření včetně čistého skla. K zajištění správného spalování je zapotřebí správný tah komína, který docílíte umístěním regulátoru (komínové klapky).

 Přitažlivé hoření, které Vás bude poslouchat 

Systém spalování je unikátní v tom, jak Vás bude poslouchat. Regulace intenzity ohně je domyšlená do detailu a proto můžete v krátkém okamžiku kamna ztlumit a stejně rychle nastartovat jejich hoření. Při tlumeném režimu můžete sledovat tančící oheň, který bude pastvou pro Vaše oči. Podstata hoření kamen Flamingo DELUXE je založena na spalování plynných částic, které vytváří neopakovatelnou atmosféru, a Vy budete její součástí.

Nedílnou součástí kamen je návod a technická dokumentace k produktu, kterou naleznete v souvisejících souborech.

 Jak na připojení krbových kamen ke komínu 

Krbová kamna napojíte ke komínu s pomocí kouřovodů. Nejčastěji pro spojení použijete kouřové koleno či kouřovou rouru. Pokud se průměry vývodu z kamen a vstupu do komína liší, použijete rovněž kouřovou, případně komínovou redukci. Kouřové redukce využijete pro regulaci průměru na kamnech, komínovou redukci pak pro regulaci v místě připojení na komín. Průměr kouřovodu by se ve směru toku spalin neměl nikdy zužovat.

Pro samotné napojení kouřovodu ke komínu použijete zděř, případně přechodku do komína. Místo vstupu pak můžete překrýt růžicí.

Níže můžete vybírat z kouřovodů, které můžete použít k připojení tohoto modelu kamen:

O tom, jak postupovat při připojování kamen ke kouřovodu, se můžete dočíst v našem návodu.

 Další vhodné příslušenství 

Kromě kouřovodů, bez kterých se žádné topení v krbových kamnech neobejde, můžete vybírat z řady dalšího příslušenství, které vám provoz kamen zpříjemní a zjednoduší. Krbové nářadí, krbové zásobníky či krbové koše jsou kromě svého praktického využití i pěkným dekorativním doplňkem.

Pro rozdělání ohně v kamnech můžete využít nabídky zápalek či dalších přírodních podpalovačů. K následnému rozhánění teplého vzduchu po místnosti můžete použít krbové větráky a ventilátoryNedílnou součástí topení v kamnech je i jejich pravidelné čistění pomocí krbových kartáčů či vysavače na popel.

 Jak vám kamna doručíme 

Produkt vám doručíme paletovou přepravou (Geis, PPL, Toprans či Česká pošta) a bude zabalen tak, aby při přepravě nedošlo k jeho poškození. Zásilka vám bude doručena za první uzamykatelné dveře. I tak při převzetí věnujte zvýšenou pozornost kontrole možného vnějšího poškození obalu. Pokud se domníváte, že jsou kamna poškozena, zásilku nepřebírejte.

Pokud spolu s krbovými kamny objednáváte i příslušenství (nejčastěji kouřovody) či kterékoliv další zboží z naší nabídky, doručíme vám jej vzhledem k možné neforemnosti celé zásilky dodatečnou balíkovou přepravou. Za tento případný balík není účtováno žádné další přepravné.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krbová kamna podle značek
Záruka: 5 let
Typ kamen: Krbová kamna
Produktová řada: Pentai
Barva: krémová
Šířka: 55 cm
Výška: 111 cm
Hloubka: 45 cm
? Parametr pro filtrování: Šířka: 50 - 59 cm
? Parametr pro filtrování: Výška: 110 - 119 cm
? Parametr pro filtrování: Hloubka: 40 - 49 cm
? Celkový výkon (skupina): 7 - 12 kW
? Jmenovitý výkon do prostoru: 9 kW
? Rozsah výkonů do prostoru: 3 - 11 kW
Výměník: Ne
? Vytápěcí schopnost (orientační): 60 - 220 m3
? Kouřovod - vývod: horní
Kouřovod - průměr: 150 mm
Palivo: kusové dřevo
Spotřeba paliva: 2,9 kg/h
? Externí přívod vzduchu: Ano
? Terciární spalování: Ano
Účinnost: 80.17 %
Materiál: ocelový plech 3 a 5 mm, vermikulit
Maximální délka polena: 35 cm
Třída energetické účinnosti: A
Vychlazovací smyčka: ne
Elektronická regulace: Ne
Emise CO (při 13% O2): 0.077
Komínová klapka: Ne
Norma: EN 13240, BlmSchV - Stufe 2, Ekodesign
Oplach skla: Ano
Provozní tah: 12 - 14 Pa
Průměr externího přívodu vzduchu: 150 x 50 mm
Průměrná teplota spalin: 287 °C
Přepravní rozměry (paleta): 800 x 800 mm
Přikládání: přední
Zákon 201/2012 Sb. od 2018: Ano
Plášť kamen: ocelový plech

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Krbová kamna značky HS Flamingo s.r.o. v řadě DELUXE, která spojují jednoduchý design, čistotu ohně a účinnost spalování do jednoho. Kamna jsou již běžnou součástí mnoha domácností a neodmyslitelně je to výjimečný doplněk našich interiérů. Moderní doba si žádá nové a technologicky zajímavé produkty, kde velkou roli hraje také design.

Společnost HS Flamingo s.r.o. je českým výrobcem vysoce kvalitních krbových kamenkachlových kamen a krbových vložek. Distribuce je vedena přes čtyři hlavní prodejní značky FlamingoAquaflamFlamingo Deluxe a Masterflamme. Jsme ryze českou společností se silným zázemím a dynamickým tahem na branku.